Editörün SeçtikleriGenelKültür-sanat

Acı haber şimdi geldi: Ünlü sanatçı Burhan Çaçan evinde geçirdiği kalp krizinden hayatını kaybetti! Burhan Çaçan kimdir?

Acı haber az önce geldi. Gelen bir son dakika haberine göre Ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Burhan Çaçan hayatını kaybetti. Çaçan’ın evinde geçirdiği kalp krizi sonrasında hayatını kaybettiği ifade edildi. Ünlü ismin vefat haberinin duyurulmasından sonra internet üzerinden Burhan Çaçan kimdir? Araştırması hız kazandı. İşte detaylar..

Türk Halk Müziği sanatçısı Burhan Çaçan, İstanbul’daki evinde geçirmiş olduğu kalp krizi sebebiyle 62 yaşında hayatını kaybetti.

BURHAN ÇAÇAN KİMDİR?

Burhan Çaçan, 17 Ekim 1960 yılında Ağrı’da dünyaya geldi. 1978 yılında TRT Erzurum Radyosunun açmış olduğu amatör sesler yarışmasını kazandı. Daha sonra Ankara’ya, ardından İstanbul’a geldi. 1981 yılında ilk albümünü çıkardı. Sefa Geldin, Ben Yarime Neler Alayım, İpek Mendil, Memik Oğlan, Ayaz Geceler, Yağ Yağmur ve Vurun Dalgalar isimli albümleri ile müzik dünyasında yer edindi. Ağlama, Her Yer Karanlık, Ayaz Geceler ve Yağ Yağmur isimli dört sinema filmi çekmiştir. İlahiler 99 ve Mevlüt Ve İlahiler isminde iki tane de ilahi albümü yapmıştır. Halen müzik çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.