Editörün SeçtikleriGündem

Her yer beyaza gömülecek: Beyaz canavar geliyor! Tarih verildi.. Atkı, bere ve eldiveni hemen çıkartın

Türkiye ocak ayının ortalarında olmasına rağmen henüz büyükşehirlerde istenilen kar yağışı başlamadı. Soğukların yerinde olduğu ancak yağışların henüz başlamadığı bu durum nihayet sona eriyor. Konuya ilişkin flaş bir açıklama yapıldı. Tarihinin en kurak kışlarından birini yaşayan ülkemiz için karın yağacağı tarih verildi.

Resmen beyaz canavar geliyor denildi! Her yer bembeyaza gömülecek! Tarih verildi. Uzmanlar yaptıkları açıklamasında vatandaşların hazırlıklı olması gerektiğini belirterek, atkı, bere ve eldiveni hemen çıkartılması konusunda açıklama yaptı. İşte etkili kar yağışının başlayacağı tarih!

PAZAR VE PAZARTESİYE ÇOK DİKKAT EDİN

Türkiye bu yıl yağışlı havaya hasret kaldı. Ancak uzmanlardan bu hasreti bitirecek bir açıklama geldi. Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada bu Pazar günü 22 ilde, pazartesi günü ise 28 ilde etkili kar yağışının başlayacağı belirtildi.

GERÇEK KIŞ BAŞLIYOR

Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Büyük bir Karlı sistemin arifesindeyiz. Ve bu sadece öncü. Gerçek Kış başlıyor. Atkı, bere ve eldivenlerinizi hazır tutun. Ay sonu çetin kış koşulları görülebilir…”