Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Akaryakıta beklenen indirim müdahalesi geldi! Fiyatlar bu gece düşecek: İşte indirimli güncel akaryakıt fiyatları

Geçtiğimiz yıl başlayan Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş akaryakıt fiyatlarını rekor seviyelere çıkarmıştı. Brent petrol fiyatlarındaki bu artış, ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarının hızla artmasına neden oldu. Ancak bugün gelen son dakika haberine göre akaryakıtta beklenen indirim geldi. Fiyatların bu gece düşeceği belirtildi. İşte detaylar..

Bu gece yarısından itibaren motorin fiyatlarına 1 TL 2 kuruş indirim gelmesi bekleniyor. Fiyatların düşmesi ile birlikte İstanbul’da motorinin litre fiyatı 22 TL 19 kuruştan satılacağı ifade edildi. İndirimin bu gece yarısı geleceği belirtiliyor.

GECE YARISI İNDİRİM MÜJDESİ

Şubat ayı araç sahipleri için güzel başladı. Gelen peş peşe zamlardan sonra motorine indirim yapılacağı açıklandı. Buna göre 2 Şubat Perşembe gününden itibaren geçerli olmak üzere motorine 1 TL 2 kuruş indirim yapılacak.

İSTANBUL’DA 22 LİRA 19 KURUŞTAN SATILACAK

İndirimle birlikte İstanbul’da motorinin litre fiyatı 22 lira 19 kuruştan, Ankara’da ise 22 lira 52 kuruştan satılacak.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.