Editörün SeçtikleriGündem

İstanbullulara kötü haber geldi: Az önce vali duyurdu! Son dakika açıklandı

İstanbul’da yaşayanlara kötü haber verildi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya kar yağışının beklendiği İstanbul’a fırtına uyarısında bulundu. Ulaşımda aksamaların olabileceğini ifade eden Yerlikaya, “Lütfen ulaşımda aksama, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olalım” ifadesini kullandı.

TEDBİRLİ OLUN

MGM, İstanbul’a ait hava durum tahminlerini açıkladı. Pazar sabahından itibaren beş gün kadar hava sıcaklıkların düşeceğini belirtti. İstanbul Valiliği ise fırtına uyarısında bulundu. Yerlikaya açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Meteorolojik verilere göre, Pazar günü İstanbul’da kuvvetli rüzgar ve fırtınanın (60-80 km/s), Avrupa Yakası’nda yer yer tam fırtına (80-100 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor. Lütfen ulaşımda aksama, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olalım”

VAPUR SEFERLERİ DE İPTAL EDİLDİ

Şehir Hatları’nın internet sitesinden yapılan açıklamada, Avcılar-Bostancı, Avcılar-Bakırköy-Yenikapı- Kadıköy, Bostancı-Moda-Kadıköy- Kabataş, Maltepe-Adalar ve Beşiktaş-Adalar seferlerinin hava muhalefeti (lodos) nedeniyle yapılamadığı duyuruldu. Lodos sebebiyle seferlerde iptaller ve gecikmeler yaşanabildiği, anlık güncellenen iptal seferlerin, “https://sehirhatlari.istanbul/tr/iptal-seferler” sayfasından öğrenilebileceği belirtildi.