Gündem

TBB acil olarak paylaştı! Deprem bölgesinde olanlara maddi destek “Tüm banka borçları ertelenecek!”

Türkiye Bankalar Birliği tarafından yapılan yazılı açıklama ile bölgede mağdur durumda olan vatandaşlara maddi olarak destek olunacak yeni bir son dakika haberi duyuruldu. Bankada borcu bulunan vatandaşların öteleme imkanından faydalanabileceği iletildi.

Deprem bölgesinde yaşanan yıkıcı etki hem maddi hem manevi olarak vatandaşları zor durumda bıraktı. Hakimler ve Savcılar Kurulu Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremde etkilenen illere yönelik yargısal faaliyetlere ara verileceğini duyurdu.

Ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tüm spor organizasyonlarına ara verildiği haberi yayınlandı. Son olarak bu bölgelerde maddi desteğe ihtiyaç duyan bankada ödemesi bulunan kişilerin erteleme kolaylığından faydalanabileceğinin haberi geldi.

BORÇLAR 6 AY ERTELENECEK!

Türkiye Bankalar Birliği tarafından deprem bölgesinde mağdur olanlar maddi manevi olumsuz şekilde etkilenenler için ödeme kolaylığı getirilecek yeni bir paylaşımda bulunuldu. Ödeme güçlüğü çekecek vatandaşları talep ettikleri anda vadesi gelen ya da geçmiş borçlarını 6 ay boyunca öteleyebilecek.

Türkiye Bankalar Birliği tarafından yapılan açıklama içerisinde 6 ay içerisinde vadesi gelecek borçların vadesinin bugün itibariyle de ertelenebileceği aktarıldı. Yapılan yazılı açıklamada deprem bölgesinde ekonomik olarak oluşan olumsuz etkilere maruz kalan kişilerin ödemede güçlük çekecekleri her anda banka müşterilerinin talep ettikleri durumda bu faydadan yararlanabileceği de ifade edildi.

BAŞVURUDA BULUNACAKLARA EK DEESTEK!

Borçların ödenmesine yönelik finansman olanakları sağlanacak müşteri özelinde ek değerlendirmeler ile farklı hususlarda yardım sağlanacak üyelere bu anlamda destek olunacak.

Yaşanılan mahallede, ikamet edilen işyerinde hesabı bulunan müşterilerin kredi risk ödeme çek ve senet işlemleri Risk Merkezi Mücbir Hal düzenlemesi yapılarak şu şartlar üzerinden destek olunacak: “Felaket sürecinde olumsuz etkilenenler düzenleme kapsamında bunu belgeleyerek başvuruda bulunan müşterilerin talepleri banka tarafından değerlendirmeye alınacaktır” denildi.