Genel

Meteoroloji’den acil uyarı: Deprem bölgesi dikkat! Büyük tehlike var

Meteoroloji Genel Müdürlüğü güncel hava durum raporunu açıkladı. Yapılan açıklamaya göre bazı bölgelerimiz için çığ riskinin olduğu duyuruldu. Özellikle deprem bölgesindeki bazı illerin de bu iller arasında olması durumun ciddiyetini bir kere daha ortaya koydu. MGM güncel hava durum raporu haberimizde:

Yapılan açıklamaya göre “Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul’un Anadolu Yakası, Ege’nin doğusu, Bursa, Kocaeli, Yalova, Konya, Sinop, Gaziantep ve Kilis çevreleri ile Balıkesir ve Kastamonu’nun kıyı kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don ile birlikte iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunmaktadır”

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişikliğinin beklenmediğini, yurt genelinde sıcaklığın mevsim normallerinin altında olacağı tahmin edildiği belirtildi.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Marmara’nın güneyi ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ TEHLİKESİNE DİKKAT: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.