Gündem

NBA’in yıldız ismi milli basketbolcu Furkan Korkmaz yardım zincirine ortak oldu! Joel Embiid ve James Harden’in forması açık artırmaya çıkarıldı!

NBA’de Philadelphia 76ers forması ile performansını ortaya koyan milli futbolcu Furkan Korkmaz deprem bölgesindeki vatandaşlara destek olabilmek için ilk adımı attı. Zincirleme şekilde reaksiyon alan bu yardım çağrısı sonuçsuz kalmadı.

All Star Joe Embiid’in imzalanmış forması Türkiye’deki deprem bölgelerinde yaşayan vatandaşlara destek olunabilmesi için açık artırmaya sunuldu. Aynı takımda olan yakın arkadaşları bu çağrıya kayıtsız kalmayarak imzalı formalarını açık artırmaya çıkarmak istedikleini ifade etti.

JOE EMBİİD’İN GELİRİ AHBAP’A BAĞIŞLANACAK!

Korkmaz, sosyal medya hesabı üzerinden şu paylaşımda bulundu: “Canım ülkemde yaşanan deprem felaketi için üzüntü içerisindeyim süreci takip ediyorum” dedi. Oldukça yakın arkadaşı olan Embiid, Türkiye’deki depreme destek olabilmek adına kendine ait imzalı formasını açık artırmaya satışa çıkarma teklifinde bulunduğunu söyledi. Konu üzerine sosyal medyadan olayı şu şekilde aktardı:

“Joel Embiid ile konuştum ve elinden geleni bu süreçte yapmak istediğini ifade etti. Kendisine ait formayı deprem bölgesindeki vatandaşlar için açık artırmaya çıkartmaktayız. Elde edilecek tüm gelirleri ise AHBAP Derneği’ne bağışlıyoruz” dedi.

JAMES HARDEN’İN DE FORMASI AÇIK ARTIRMAYA ÇIKACAK!

İkilinin bu destek hamlesi takımda geniş yer buldu. Furkan Korkmaz sosyal medya hesabı üzerinden yeni bir paylaşımda daha bulundu. James Harden’in kampanyaya katıldığını ifade etti. O paylaşımda şu sözlere yer verdi:

“Kısa süre önce James Harden ile görüşme gerçekleştirdim. Acımızı paylaştığını ifade etti. Böyle bir durumda ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğunu söyledi. Kendisine ait imzalı bir formayı deprem bölgesindeki kişilere destek olunabilmesi adına açık arttırma ile satışa sunduğumuzu ifade ediyoruz.”