Gündem

Trabzonspor-Basel maçının biletlerinden rekor satış! Yardım için biletler 30 saniyede tükendi!

UEFA Konferans Ligi’nde mücadele etmekte olan temsilcimiz Trabzonspor, İsviçre ekibi Basel’le mücadele edecek. Yapılacak olan mücadele öncesinde, Trabzonspor’dan yapılan açıklama göre bilet gelirlerinin depremzedelere yollanacağı söylendi.

UEFA’nın kararı doğrultusunda 16 Şubat Perşembe gününde, Trabzonspor İsviçre ekibi Basel’i sahasında ağırlayacak. Yapılacak olan bu karşılaşma öncesinde ise bordo-mavili yönetim elde edilecek bütün bilet gelirini afetzedelere yollanacağını açıkladı. Bu açıklamadan sonra de zor bir rekor kırıldı.

BORDO MAVİLİLER SİYAH FORMA GİYECEK

Yapılacak olan maçın biletleri 100-750 lira arasında değişiklik göstermekte. Satışa çıkan biletler için bir rekor elde edildi. Kulüp yönetimi, karşılaşmanın biletlerini bütün Passolig kartları için satışa açarken, futbolseverler biletleri 30 saniyede tüketti. Böylece bir rekora imza atılmış oldu. Sadece bordo-mavili ekip değil, tüm taraftarlar her beraber Akyazı’dan birlik ve beraberlik için çağrıda bulunacak. Passolig de bu karşılaşmadan elde edeceği bütün gelirleri kulüp aracılığıyla depremden etkilenen vatandaşlara yollayacak.

Bordo mavili ekip, maça siyah forma ile çıkacak. Taraftar grupları da maça gidecek olanların siyah giymelerini talep etti. Aynı zamanda deprem bölgesinde çocuklar için oyuncak yardımı da gerçekleşecek. Taraftarlar, maç öncesi getirmiş oldukları oyuncaklara stada gelip, hepsini kolilere koyacak ve deprem bölgesine yollayacaklar.

GAZETECİLER DE BİLET SATIN ALACAK

Maç biletlerinin satışından sonra toplamda 6.5 milyon lira civarında bir gelir elde edilecek olup fakat hatıra biletlerinin satışı sonrasında bu rakamasın katlanması bekleniyor. 1 tane sanal bilet 100 lira karşılığında satışta olacak ve sınırsız sayıda alınma imkânı olacak.

Bordo-mavili ekip ve Basel arasında yapılacak olan maç için, basın mensuplarının da bilet alması gerekecek. Akyazı Stadı2na gidecek olan basın mensupları, deprem bölgesine yardım olması amacıyla en az 100 lira karşılığında bilet satın alacaklar. TSYD Trabzon Şubesi, konuya dair dün açıklama gerçekleştirdi.

Kar yağışına aldırmadan taraftarlar, dün şehirdeki bilet gişelerinde uzun kuyruklar oluşturdular. Taraftarlar, ülke için morale ve desteğe ihtiyaç var çağrısında bulundular. Maçta aynı zamanda diğer kulüp başkanlarının da yer alması bekleniyor.