Editörün SeçtikleriEkonomiGenel

Arabasına benzin motorin ve LPG alacaklara müjde! Rekor indirimin tutarı: Ankara İstanbul İzmir yeni akaryakıt fiyatları

Aracına akaryakıt alacaklara güzel haber geldi. Fiyatların artması ile birlikte vatandaşlar bankaların indirim kampanyalarını araştırmaya başladı. Motorin, benzin ve LPG alacaklar için geçerli indirimin detayları belli oldu. İşte Ankara, İstanbul, İzmit güncel akaryakıt fiyatları..

Akaryakıt fiyatları brent petrol fiyatlarındaki dalgalanmaya göre değişkenlik göstermeye devam ediyor. Bunun üzerine motorin benzin ve LPG fiyatları araştırılıyor. Kampanya ile aracına indirimli akaryakıt almak isteyenler için detaylar açıklandı.

KAMPANYALAR NE ZAMAN SONA ERECEK

Gelen habere göre Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından yeni bir akaryakıt kampanyası başlatıldı. Vakıfbank yaptığı açıklamasında kampanyanın 28 Şubat’ta Ziraat Bankası’nın ise 31 Mart tarihinde sona ereceği açıklandı.

Bankalar tarafından yapılan açıklamalarda kampanya detayları şu şekilde duyuruldu:

ZİRAAT BANKASI

Kampanya 16 Şubat – 31 Mart 2023 tarihleri arasında geçerli olup, Bankkart Mobil ve bankkart.com.tr’den katılım sağlanması gerekmektedir.

Bankkart’ınız ile anlaşmalı akaryakıt istasyonlarında Bankkart POS’undan farklı günlerde ve tek seferde yapacağınız 250 TL ve üzeri dördüncü akaryakıt ya da otogaz harcamalarınıza 75 TL Bankkart Lira verilecektir.

Kampanya müşteri bazındadır ve bir müşteri en fazla 75 TL Bankkart Lira kazanabilir.İşlemlerin Bankkart anlaşmalı üye işyerlerinde ve Bankkart POS’undan yapılması gerekmektedir.

Bir işyerinde aynı gün içerisinde yapılacak sadece ilk işlem kampanya kapsamında geçerli olacaktır.

Bankkart, Bankkart Genç, Bankkart Başak, Bankkart Business sahibi müşteriler hem kredi kartı hem de banka kartı özelliği ile kampanyadan faydalanabilir. Bankkart Ücretsiz kartlar kampanyaya dahil değildir.

Kampanyaya katılım sadece asıl kart sahibi müşteriler tarafından yapılabilir.

Ek kartlar ile yapılan harcamalar asıl kart sahibi müşterinin harcamalarına dahil edilecektir.

Kazanılan Bankkart Liralar 6 Nisan 2023 tarihinde yüklenecektir.

Bankkart Lira kullanılarak yapılan işlemler, iptal/iade işlemleri ve Bankkart ücretsiz ile yapılan işlemler kampanyaya dahil değildir.

Kampanya döneminde yapılan işlemlerin iade/iptal edilmesi durumunda verilen Bankkart Lira geri alınacaktır. Müşterinin Bankkart Kumbara’sında yeterli Bankkart Lira bulunmaması durumunda kalan tutar hesap özetine borç olarak yansıtılacaktır.

VAKIFBANK

VakıfBank Worldcard ile 1-28 Şubat 2023 tarihleri arasında akaryakıt sektöründe farklı günlerde ve tek seferde yapacağınız 4 adet 500 TL ve üzeri alışverişe 60 TL Worldpuan hediye edilecektir.

Kampanya müşteri bazında geçerlidir. Ek kart ve sanal kart ile yapılan alışverişler kampanyaya dahildir. Bir müşteri kampanyadan en fazla 60 TL Worldpuan kazanabilir.

Kampanyaya BusinessCard’lar, Bankomat Kart’lar, nakit çekim ve yurt dışı işlemleri, mail order, iade, iptal ve puan kullanımı işlemleri dahil değildir.

İşlem iptali durumunda yüklenen puanlar geri alınacak olup, avans puan kullanımı kaynaklı geri alım yapılamadığı durumda ilgili tutar kadar kartınıza borç yansıtılacaktır.

Aynı gün tek seferde yapacağınız 500 TL ve üzeri alışverişlerin sadece bir tanesi kampanyaya dahil olacaktır.

Kampanyaya sadece VakıfBank Mobil’de yer alan “Cepte Kazan” üzerinden ”Hemen Katıl” tuşunu tıklayarak katılım sağlayabilirsiniz.

Kampanya katılımınızı 1-28 Şubat 2023 tarihleri arasında, alışverişinizden önce veya sonra gerçekleştirebilirsiniz.

Kampanya kapsamında kazanılan Worldpuan’lar 6 Mart 2023 tarihine kadar, bireysel ve kullanıma açık olan kredi kartınıza yüklenecek olup, bir gün sonra kullanılabilir olacaktır. Worldpuan’ların son kullanım tarihi 21 Mart 2023 olacaktır. Kullanılmayan Worldpuan’lar 22 Mart 2023 tarihinde geri alınacaktır.

Express Card sahipleri için kampanya katılım bedeli 4.99 TL’dir.

İSTANBUL

Motorin litre fiyatı 21,15 TL

Benzin litre fiyatı 20,89 TL

LPG litre fiyatı 12,07 TL

ANKARA

Motorin litre fiyatı 21,49 TL

Benzin litre fiyatı 21,14 TL

LPG litre fiyatı 12,26 TL

İZMİR

Motorin litre fiyatı 21,56 TL

Benzin litre fiyatı 21,06 TL

LPG litre fiyatı 11,95 TL