Editörün SeçtikleriGündemKültür-sanat

Son dakika: Ünlü oyuncu Kazım Akşar hayatını kaybetti! Kazım Akşar kimdir? Neden öldü?

Gelen bir son dakika haberine göre usta oyuncu Kazım Akşar hayatını kaybetti. Geçirdiği kalp krizi sebebi ile hayatını kaybeden usta oyuncunun vefat haberini Melek Baykal duyurdu. Yılında Kadın İsterse isimli dizide Cavit rolü ile akıllara kazınan usta oyuncu hayatını kaybetti.

Melek Baykal, ünlü oyuncunun vefat haberini, “Bu kadar acının üstüne senin acın kahretti sabah sabah” sözleri ile duyurdu.

KAZIM AKŞAR NEDEN ÖLDÜ?

Usta oyuncunun ölüm nedeni de merak konusu oldu. Kazım Akşar’ın geçirdiği kalp krizi sebebi ile hayatını kaybettiği belirtildi.

MELEK BAYKAL DUYURDU

Melek Baykal sosyal medya hesabı üzerinden şu açıklamayı yaptı:

“Ahhhh ki ne ahh.. Niye be canım.. Bu kadar acının üstüne senin acın kahretti sabah sabah. Çok üzgünüm, okul arkadaşım meslektaşım dostum. Nurlarda uyu. Mekanın cennet olsun, tiyatro camiasının başı sap olsun”

KAZIM AKŞAR KİMDİR?

Kazım Akşar, 23 Ağustos 1953 tarihinde Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde doğdu. 1970 yılında radyoda Çocuk Saati programına girdi. Radyoda, Arkası Yarın, Mikrofonda Tiyatro’da, oyuncu ve yönetmen olarak yer aldı. 1978 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı tiyatro yüksek bölümünden mezun oldu. 1979 yılında Devlet Tiyatrolarında oyuncu olarak çalışmalara başladı.1986-1987’de İngiltere’ye Devlet tarafından gönderildi. National Theatre’da Peter Hall ile beraber; Entertaining Strangers (David Edgar), The Winter’s Tale (Shakespeare), The Tempest (Shakespeare) ve Cymbeline (Shakespeare) oyunlarında yardımcı olarak çalıştı. 1988 yılında Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi tiyatro bölümünde, 4 yıllık eğitmenlik yaptı. ODTÜ ve Kadir Has Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Dialog Anlatım İletişim okulunda eğitmenlik yapmaya devam etmektedir. Akşar Devlet Tiyatroları dışında Tiyatro İstanbul, Tiyatro Ayna gibi özel tiyatrolarda oyunculuk ve yönetmenlik yapmıştır.