Editörün SeçtikleriGündem

Marmara ve Ege Bölgesi’nde yaşayanlar dikkat! 3 Mayıs duyurusu yapıldı: Bugün dikkatli olun

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Sabah saatlerinde gelen bir son dakika haberine göre Marmara ve Ege Bölgesi’nde yaşayanlar için uyarılar yapıldı. Yağışların etkili olacağı ifade edilirken, yurt genelinde sıcaklıkların -4 derece arasında artabileceği söylendi.

MGM 3 Mayıs Çarşamba güncel hava durum tahminlerini il il açıkladı. Yapılan açıklamada rüzgarın da hafif ve orta derecede esebileceği belirtildi. Vatandaşlar için il il hava durum tahminleri haritalı olarak paylaşıldı. İşte bugünün hava durum tahminleri:

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Bugünün hava durumuna ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege(Afyonkarahisar ve Denizli hariç), Doğu Anadolu’nun doğusu ile Burdur çevreleri, Antalya’nın batı ilçeleri ve Rize’nin iç kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun doğusunun yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor”

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

MARMARA

Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin (Denizli ve Afyonkarahisar hariç) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Burdur çevreleri ile Antalya’nın batı ilçelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Artvin çevreleri ile Rize’nin iç kesimlerinin sağanak yağışlı, yükseklerinin karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü yağışlı, yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.