Spor

Molde Teknik Direktörü Erling Moe: “Galatasaray’ın bireysel kalitesi çok yüksek”

Norveç’in Molde takımı, UEFA Şampiyonlar Ligi Play-Off Turu rövanş maçında Türkiye’nin Galatasaray takımına deplasmanda 2-1 mağlup olarak Şampiyonlar Ligi’ne veda etti. Molde Teknik Direktörü Erling Moe, karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında, rakiplerini tebrik ederken, kendi takımının da iyi bir performans sergilediğini belirtti.

“Icardi’nin hakkını vermeliyiz”

Molde’nin tek golünü kaydeden Icardi’yi öven Moe, “Oyuncuların bireysel kalitelerini dikkate almanız gerekiyor. Icardi’nin hakkını vermeliyiz. Oynadığımız oyun beni tatmin etti. Maçın hakimi bizdik ama 2-1 kaybettik. Galatasaray’ı gruplara kaldığı için tebrik ediyorum” dedi.

Moe, ilk maçta evlerinde 3-1 yenildikleri Galatasaray’ın güçlü bir takım olduğunu vurgulayarak, “Galatasaraylı oyuncuların çok iyi yeteneklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yediğimiz gollerden iki tanesi serbest vuruştan, bir tanesi de penaltıdan geldi. Bunu bireysel kalite olarak özetleyebilirim” diye konuştu.

“Biz göldeki küçük balıktık”

Molde’nin Avrupa Ligi gruplarında mücadele edeceğini hatırlatan Moe, “İyi bir takım olduğumuzu göstermek için iyi bir şansımız vardı. Her zaman cesur olmamız gerektiğini söyledim. 15 milyonluk bir şehirdeyiz. Biz göldeki küçük balıktık. İlerleyen günlerde de Molde adını daha iyi duyurmak için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

Moe, Galatasaray taraftarının yarattığı atmosferin kendilerini etkilemediğini de belirterek, “Buraya geldiğimizden beri iyi insanlar gördüm. Buradaki havaya bayıldım. Belirleyici şey ilk maçtı. Yediğimiz 3 gol çok fazlaydı. Biz sezon ortasındayız, onlar yeni başladılar sezona. Biz daha iyi oynayan taraftık ama onların da yetenekli oyuncuları vardı. Onlar da sezon ortasında olsaydı farklı bir maç izleyebilirdik” şeklinde konuştu.

“Önde baskı yapılacak bir takım değiliz”

Kendi takımının oyun felsefesini değerlendiren Moe, önde baskı yapılacak bir takım olmadıklarını aktararak, “Biz zor bir rakibiz. İleriye doğru oynuyoruz. Boş alanları iyi kullanıyoruz. Sanırım bu kadar önde baskı yapıp arkada boşluk bırakmazdım” açıklamasında bulundu.

Moe, Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’nde başarılar dilediğini de sözlerine ekledi.