Spor

TÜFAD Kayseri Şubesi’nde yeni başkan Ahmet Yıldız

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kayseri Şubesi’nde başkanlık koltuğu el değiştirdi. Uzun yıllardır bu görevi yürüten Osman Yozgat, son yönetim kurulu toplantısında istifasını açıkladı. Yönetim kurulu üyeleri, yeni başkan olarak Ahmet Yıldız’ı seçti.

Osman Yozgat görevi bıraktı

TÜFAD Kayseri Şubesi’nin son yönetim kurulu toplantısı, dernek binasında gerçekleştirildi. Toplantıya, başkan Osman Yozgat ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, dernek üyeleri de katıldı. Toplantının gündeminde, derneğin faaliyetleri, mali durumu ve gelecek planları yer aldı.

Toplantının sonunda söz alan Osman Yozgat, uzun yıllardır sürdürdüğü başkanlık görevinden ayrılma kararı aldığını duyurdu. Yozgat, “Derneğimize hizmet etmekten büyük onur duydum. Ancak artık yeni bir dönemin başlaması gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle, bugün itibarıyla başkanlık görevimi bırakıyorum. Bana destek olan tüm yönetim kurulu üyelerine ve dernek üyelerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Yozgat’ın bu açıklamasının ardından, toplantıda bulunanlar tarafından alkışlandı. Yozgat’a hizmetlerinden dolayı teşekkür eden yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyeleri, kendisine çeşitli hediyeler takdim etti.

Ahmet Yıldız yeni başkan oldu

Osman Yozgat’ın istifasının ardından, TÜFAD Kayseri Şubesi’nin yeni başkanını belirlemek için yönetim kurulu üyeleri arasında bir görüşme yapıldı. Görüşmenin sonucunda, uzun yıllar Osman Yozgat’ın yardımcılığını yapan Ahmet Yıldız, oy birliğiyle yeni başkan olarak seçildi.

Yeni başkan Ahmet Yıldız, seçilmesinin ardından yaptığı konuşmada, “Öncelikle, derneğimize büyük hizmetler veren Osman Yozgat’a teşekkür ediyorum. Onun izinden giderek, derneğimizi daha ileriye taşımak için çalışacağım. Bana güvenen yönetim kurulu üyelerine ve dernek üyelerine teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte genel kurula kadar başkanlık görevini yürüteceğim.” dedi.

Ahmet Yıldız’ın konuşmasının ardından, yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyeleri kendisini tebrik etti. Toplantı, hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.