Meb Personeli

MEB- Görevde Yükselme Sınavı İçin Soru Kitapçıklarına Bakılma Kararı Alındı

Ösym yaptığı duyurunda MEB – GYS için Temel Soru Kitapçıklarının Görüntülenmesi ve Cevap Kağıtlarının Görüntülenmesi Konusu hakkında duyuruda bulundu.

Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi ( Ösym )  29 Şubat 2016 Pazartesi günü yaptığı duyurunda 2013 Yılında yapılmış Milli Eğitim Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı ( MEB – GYS ) için Temel Soru Kitapçıklarının Görüntülenmesi ve Cevap Kağıtlarının Görüntülenmesi Konusu hakkında  duyuruda bulundu.

Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Kâğıtlarının Görüntülenmesi İle İlgili Yapılan Duyuru Şu Şekildedir ;

Temel soru kitapçıklarının görüntülenmesi ve cevap kağıtlarının görüntülenmesi konusu hakkında yaptığı duyurusu ile ilgili 16.12.2015 Çarşamba tarihinde Ankara Bölgesi İdare Mahkemesi tarafından alınan karar ile ilgili uygulanmanın teminen; 29.12.2013 Pazar tarihinde yapılan Milli Eğitim Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı (2013 Yılı – MEB GYS) Temel Soru Kitapçığı, sınava başvuran adayların sınav sorularını incelemeleri amacı ile Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM ) ‘ nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden bakabilmeleri açısından erişime açtıklarını duyurdu.

2013 yılında yapılmış olan Milli Eğitim Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavına  ( MEB – GYS ) girmiş olan adaylar ;

Temel Soru Kitapçıklarının Görüntülenmesi ve Cevap Kağıtlarını görüntüleyebilmek için 10 ( on ) gün süre içerisinde  Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM ) ‘ nin https://ais.osym.gov.tr olan İnternet adresinden saat 17:00′ den sonra  Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaraları ve kişisel şifreleri ile beraber Milli Eğitim Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı ( MEB – GYS ) ‘ nın sorularının hepsine erişmeleri konusunda karar uygulanmıştır. Sınavda ki sorular Temel Soru Kitapçığı dizilimi şeklindedir.