Sınavlar

ALES Sonbahar Dönemi Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

 Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 18 Aralık 2016 tarihinde ALES Sonbahar dönemi sınavı gerçekleştirildi. 18 Aralık 2016 tarihinde yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonbahar oturumu sonuçları merakla bekleniyor.

ALES sonbahar dönemi sınavı 81 il merkezinde ve Kırgızistan Bişkek’te uygulandı. Sınav 9.30’da başlayarak 180 dakika (3 saat) sürdü. Ayrıca sonbahar dönemi Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonuçları açıklandıktan sonra adayların aldıkları puanlar 3 yıl süreyle geçerli olacaktır.

ALES ilkbahar dönemi sınavı 8 Mayıs 2016 tarihinde sabah saat 9.30’da uygulanmıştı. ALES ilkbahar dönemi sonuçları ise sınav tarihinden 17 gün sonra 25 Mayıs 2016 tarihinde açıklanmıştı. Bu bağlamda;

ALES Sonbahar Dönemi Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

ALES ilkbahar dönemi sonuçları sınavdan 17 gün sonra açıklandı. Bu bağlamda 18 Aralık 2016 tarihinde Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından uygulanan ALES sonbahar dönemi sonuçlarının bu hafta içinde Cuma gününe kadar açıklanması bekleniyor. 

2016 ALES sonbahar dönemi sonuçları ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr/ internet adresinden duyurulacaktır. 

Anlık Haberdar Olun 

ÖSYM haberlerinden sınav duyurularından ve sınav sonuçlarından ilk olarak haberdar olmak istiyorsanız KAMU PERSONELİ Android veya İOS uygulamamızı indirebilirsiniz. 

KAMUPERSONELİ.NET

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir