Gündem

Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen: Kamuda Çalışanlar Haklarından Mahrum Edildi

Ulaştırma Memur-Sen İstanbul 2 No’lu Şube İkinci Olağan Genel Kurulunda başkanlığa yenide Süreyya Balaban’ın seçildiği belirlendi.

Atatürk Havalimanı İç Hatlar Konferans Salonunda yapılan genel kurula katılan Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, seçime tek aday olarak giren Balaban ile yönetim kurulu üyelerine başarılar dilediğini ifade etti.

Cankesen, Atatürk Havalimanı’nda güçlü bir şekilde faaliyetlerde devam ettiklerini ulaştırma çalışanlarının haklarını korumak için ellerinden gelen tüm çabayı sarfettiklerini ifade etti.

Kamuda çalışan memurların yıllardır hakkının yneildiğine dikkat çeken Cankesen, “Mesaiden tutun da havacılık tazminatına, ardından hafta sonu, bayram çalışması, üniversite mezunlarının 3 bin 600 ek gösterge alması, ek ödemelerin ve aile yardımlarının emekliliğe yansıtılmaması, buna mukabil toplu sözleşme masasında savunacağımız birçok madde var. Bunlarla ilgili hazırlıklarımız başladı.” ifadelerinde bulundu.

Cankesen, havacılık tazminatları konusunda ise uzun süredir gündemde bulunduğunu ve bunun yaklaşık 10 bin çalışanı ilgilendirdiğini belirterek, bu açıklamalarda bulundu:

“En son yaptığımız toplu sözleşmede biz bunu gündeme getirdik. ‘İlave havacılık tazminatı adı altında 31 Ocak tarihi itibarıyla ödenmek suretiyle’ diye mutabakat metnini imzaladık, imza altına aldık. Ancak burada yapılan bürokratik görüşmelerle ve ülkemizin içinde bulunduğu konjonktür durumuna bakarsanız, bu durum içerisinde de burada bir eksiklik oldu. 31 Ocak’ın üzerinden tamı tamına 1 sene dolacak, az kaldı. Çünkü bu 2016’daydı. Bir yıllık zaman dilimi içinde bu hakkımız verilmedi. Bu bizim hakkımız. Bir şekilde bu hak alınacak.” dedi.

Balaban’ın yönetim kurulu asil listesinde, ise Ayhan Yıldız, Ersan Ünal, Ersin Özkuş, Gökmen Gök, Murat Okur ile Turgut Aydın’ın yer aldığı görüldü.

Kamupersoneli.net | AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir