Personel Alımı

İstanbul Devlet Opera Ve Balesi Müdürlüğü 1 Sanatçı Alacak

Yapılan duyuruda İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü bünyesinde çalıştırmak üzere Türk Uyruklu Misafir Sanatçı Çalışma Grubunda Temsil/Gün Başına sözleşmeli 1 Orkestra Sanatçısı (Arp ya da Trombon) alacaktır.

 İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü alacağı sözleşmeli personelde aranan nitelikleride duyurdu. Buna göre  İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü’nde çalıştırılmak üzere aranan orkestra sanatçısı ( Trambon ya da Arp) aşağıdaki niteliklere uygun olmalıdır.

Sözleşmeli Orkestra Sanatçısı Adaylarında Aranan Nitelikler ise şu şekilde

1- Sınava katılacak adaylarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinin (1), (2), (3), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen genel şartlar ile birlikte aşağıda belirtilen özel şartlar aranır.
2- Yükseköğretim Kurumu bünyesinde müzik ve sahne sanatları eğitimi veren fakülte, akademi ve konservatuarlardan lisans düzeyinde öğrenim görüyor olmak ve ya mezun olmak.

Sözleşmeli Orkestra Sanatçısı Adayının belirlenmesi için yapılacak olan sınav ise şu şekilde belirtilmiş;

SINAV ŞEKLİ
ARP:
a) G. F. Haendel Arp Konçertosu, sadece 1 ve 2 nci bölüm, kadansıyla (Piyano eşlikli). b) Deşifraj; Komisyonca sınav sırasında belirlenecek önemli orkestra eserlerinden seçmeler. (Piyano eşliği zorunluluğu aranmaz)
TROMBON:
a) F. David Trombon Konçertosu, sadece 1 ve 2 nci bölüm, kadansıyla (Piyano eşlikli). b) Deşifraj; Komisyonca sınav sırasında belirlenecek önemli orkestra eserlerinden seçmeler.

Başvurular Kadıköy Belediyesi Süreyya Operaso Bahriye Caddesi Caferağa Mahallesi No:29 Kadıköy / İstanbul adresinden kabul edilecektir.Başvuracak adayların yanlarında diploma örneği, özgeçmiş, nüfus cüzdanı(kimlik) fotokopisi ve dilekçe getirmeleri başvuruyu şahsen yapmaları gerekmektedir.