Genel

Memurların Derece Zamları Ne Zaman Yansıyacak

Görevde yer alan kamu görevlilerinden daha öncesinde kendilerine ilave bir derece verilmemiş olanların bulunuyor oldukları derece ile kademeleri 1 derece yükseltilmiş olacak. Takvim’de yayınlanmış olan habere göre, bu uygulama ile beraber kamu görevlilerinin maaşlarında 290 liraya yaklaşan bir artış oluşacak. 1 derece artışı ise, kamu görevlilerinin Şubat  ayında alacak oldukları maaşlarına da yansıyacak.

Maaşlarına toplu sözleşme içerisinde belirlenen yüzde 6’lık bir artış ve de enflasyon farkı yansıtılacak olan kamu görevlileri, bu şekilde önümüzdeki ay bir zamma daha kavuşmuş durumda olacak. Kamu görevlilerinin bu ay içerisindeki zammı kümülatif yüzde 6.91 oranını da bulmuş olacak.

2016 ila 2017 senesi içerisinde geçerli durumda olacak olan memur ve de memur emeklisi zamlı maaşları toplu sözleşmenin sonunda resmiyet kazanmış oldu. Aralık ayındaki enflasyon oranlarının açıklanmasının hemen sonrasında memurların alacak oldukları maaşlara Enflasyon farkı da eklenmiş olacak. Alınan bilgilerin doğrultusunda, kamu görevlilerinin maaşlarına gerçekleştirilen zam oranlarına göre, 1 ila 14 Ocak maaş farkları ayrı bir şekilde ödenecek. 

Memurların maaş zammının memurların maaşlarına etkisi ise, 2016 senesinin Ocak ayı itibar iile olmaya başlayacak. Zamlı olan maaşların ise, 15 Ocak tarihi itibar iile maaşlarda gözükecek olduğu da resmi bir şekilde öğrenildi.