Ekonomi

Seferberlik Kapsamında İstihdam Edilen Kişi Sayısı Artıyor !

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan, AA muhabirine bir açıklama yaptı. Yıldırımhan açıklamasında 5 Ocak itibarıyla başlanan milli istihdam seferberliği kapsamında 81 ilin gezildiğini, çalışmaların 12 ayrı ekiple devam ettiğini söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müstelar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan şu açıklamalarda bulundu;

“Sayın Bakanımızın Konya’dan başlatmış olduğu bu seferberlik çağrısından sonra bizim il ziyaretlerimizin neticesinde, il müdürlüklerimizin yaptığı olağanüstü çalışmalar var. Sahada hakikaten müthiş çalışmalar yaptılar. Dolayısıyla hep birlikte el ele vererek büyük bir gayretin içindeyiz.”

“İSTİHDAMA KATKI SAĞLANACAK SİGORTALI SAYISI OLUŞMAYA BAŞLADI”

“Her ilde bu üç aylık süre içinde artı istihdama katkı sağlayabilecek sigortalılar oluşmaya başladı. Bunları görüyoruz, sayılar gelmeye başladı. Türkiye genelinde geçen yılın ilk üç ayına göre, ocak, şubat, mart ayının 23’üne kadarki zaman diliminde yaklaşık 400 binin üzerinde bir artış var. Bu gittikçe daha çok yukarıya doğru taşınacak, buna inanıyoruz.”

“SORUNLARIMIZA EL BİRLİĞİ İLE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

“Sorunlarımıza el birliğiyle sahip çıkacağız. Bu sadece bir kurumun meselesi, sadece bir sivil toplum örgütünün meselesi değil. Bu topyekün hepimizin meselesi. İşsiz sayısı toplumda arttıkça bunun zararı toplumun tamamına gelir. Biz buna böyle bakıyoruz. Dolayısıyla herkesi kucaklamaya, herkese kabiliyeti doğrultusunda bir iş bulmaya devam edeceğiz. Bunun faydasını cidden gördük. İnşallah bundan sonraki süreçlerde de bu ziyaretlere devam edeceğiz. İl müdürlüklerimiz ile sürekli irtibat halindeyiz. İnşallah Türkiye genelinde bütün bu çalışmalarımız meyvesini verecek. Biz Türkiye’ye milletimize el birliğiyle sahip çıkacağız.”

Kamupersoneli.net – ANKARA

Bir Yorum

  1. işbaşı programları da typ ler de geçici istihdam edilen personellerdir işkur vasıtasıyla ihtiyaç olan kurumlarda kura ile istihdam edilir bunu yetkililer nedendir bilinmez işkur bünyesinde alıyoruz diyorlar herkes zannediyorki işkur personel alıyor işkur almıyor gss primi ödeniyor ve günlük alacağınız ücret işsizlik sigortası fonundan karşılanıyor o kadar, altı ay sonra yine işsizsiniz olay budur,bu şekilde işsizlik rakamları gerilemez olduğu yerde sayar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir