Akademik Personel

Bitlis Eren Üniversitesi 7 Akademik Personel Alıyor

Bitlis Eren Üniversitesi 7 akademik personel alacağına dair ilan yayınladı. Üniversitenin Mühendislik, Mimarlık Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ve Bilgisayar Donanımı Ana Bilim Dalında istihdam etmek üzere 7 araştırma görevlisi alacak.

Bitlis Eren Üniversitesi yayınladığı ilanda akademik personel adaylarının barındırması gereken özellikleri belirtti. Buna göre Ales Puanı en az 70 olan akademik personel adayları başvurularını Bitlis Eren Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Rahva Yerleşkesi / BİTLİS ‘nden yapabilecekler.

Bitlis Eren Üniversitesi’nin 7 akademik personel alımı için açtığı ilanda yine personel adaylarında aradığı özel şartlardan biriside;

Fakültelerin Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu olmak ve Bilgisayar Donanımı Anabilim Dalında yüksek lisans yapıyor olmak.

Başvuru için gereken belgeler ise şunlar;

*Başvuru Dilekçesi
*Adayların varsa bilimsel yayınlarını kapsayan bir takım dosya ve Özgeçmiş
*Adayın Lisans Diplomasının Fotokopisi  (Aslı Gibidir Onaylı)
*Adayın Yüksek Lisans Belgesi (Aslı Gibidir Onaylı)
*Adayın Lisans Transkript Belgesi (Aslı Gibidir Onaylı)
*ALES Belgesi Fotokopisi
*Nüfus Cüzdanı Fotokoisi (Aslı Gibidir Onaylı)
*Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet vesikalık
*Hizmet Belgesi ( Hali hazırda bir kamu kurumunda çalışan ya da ayrılmış olanlar için)
*Askerlik Durum Bilgisi ( Tecil belgesi veya Terhis belgesi  Erkek Adaylar için)
*Tecrübe Belgesi ( Adayın çalıştığı iş yerinden alınan belgeye Sosyal Güvenlik Kurumlarından alınacak belgeninde eklenmesi gerekiyor)
*Yabancı Dil Belgesi

Bitlis Eren Üniversitesi Akademik Personeli ilanına son başvuru tarihi 18.03.2016 olarak belirtilmiş.Ön değerlendirme tarihi : 21.03.2016 , Sınav Tarihi : 24.03.2016 Sınav Sonuçları ise sınavdan bir gün sonra 25 Mart 2016 tarihinde Bitlis Eren Üniversitesi’nin resmi sayfasında duyurulacak. 

İlandaki Muafiyet kısmı ise şu şekilde belirtilmiş.Başvuruda bulunacak adaylar için ;

MUAFİYET
Doktorasını tamamlamış olanlar, 29/6/2009 tarihli ve 2009/15153 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği hükümlerine göre uzmanlık eğitimini tamamlayanlar, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak öğretim görevlileri, yükseköğretim kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvurularında, merkezi sınav; Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı kapsamında, Yükseköğretim Yürütme Kurulu kararı ile belirlenen araştırma görevlisi kadrolarına yapılacak başvurular ile meslek yüksekokullarının yabancı dil okutmanı hariç öğretim elemanı kadrolarına başvurularında ise yabancı dil şartı aranmaz.