Adalet Personeli

Aftan Faydalandı Yıllar Sonra Avukat Oldu

Yaşam mücadelesi nedeniyle eğitimini yarıda bırakmış olan Şakir Yıldız amacına ulaştı.

Yarım bırakmak zorunda olduğu hukuk eğitimini yıllar sonra okulun af ile geri dönen Şakir Yıldız şuan 64 yaşında ve iki torun sahibi . avukatlık bürosunu açabilmek için kızının avukatlık bürosunda staj yapan baba için çok mutluluk veren bir durum olduğunu dile getiren Yıldız Kars yaşadığı zaman içerisinde okula gidemediğini ilk okulu 10 yaşında başladığını ve çalışmak için Zonguldak şehrinin Ereğli ilçesine gittikten kısa bir süre sonra askere gittiğini , askerliğini yaptığı zaman içeriside ortaokul diplomasını aldığını , lise diploması ise 30 yaşında aldığını ardında 1982 yılında İstanbul Hukuk Fakültesini kazandığını dile getirdi.

ikinci bebeklerinin doğumundan sonra eğitimini bırakmak zorunda kaldığını ve Hukuk Fakültesi mezunu olan çocuğu Tuğba Yıldız Göktepe ‘ nin konuşması ile cesaretlenip 2009 yılı içerisinde yapılan aftan yararlanarak eğitimine devam eden ve bitmesinden sonra kızının yanında stajını tamamlayarak geçtiğimiz ay hayali ola avukatlık bürosunu açtı.

Hayallerinden vazgeçmeyen bir dede olduğunu ve bu durumun onu mutlu ettiğini dile getiren Şakir Yıldız ” herkesin emekli olduğu yaşta avukatlık büromu açtım . Eğitim için yaşın olmadığını birkez de ben kanıtladım azmedildiği emek verildiği sürece başarılmamış hiçbirseyin olmayacağını ve  artık adliye koridorları içerisinde avukat olarak hukuk mücadeleleri veriyorum. ” şeklinde düşüncelerini kelimelere dökerek dile getirdi.