Gündem

Jandarma Teşkilatının 177. Yıl Dönümü Töreni Düzenlendi

Jandarma Teşkilatının 177. yıl dönümü için kutlama tören düzenlendi. Kutlama Bartın ilinde gerçekleştirildi.  

Bartın’da, Jandarma Teşkilatı’nın 177. Kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Tekin Aktemur, Alay Komutanlığı’ndaki törende yaptığı konuşmada, jandarma teşkilatının kuruluşunun 177. yıl dönümünü kutlamanın gurur, onur, mutluluk ve heyecanını yaşadıklarını söyledi. 

177 yıllık köklü bir tarihe sahip jandarma teşkilatının kuruluşundan bugüne milletin engin sevgi ve güvenine mazhar olduğunu anlatan Aktemur, şöyle konuştu:

“Jandarma teşkilatı, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler, ulusumuzun bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azmindeyiz. Her zaman halkının yanında yer aldık. Türk milletinin sonsuz güvenine mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti Jandarması, gece gündüz, sıcak soğuk, yağmur çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş, bundan sonra da olmaya devam edecektir.”

Törende jandarma narkotik köpeği “Dalga”nın, otomobile saklanan uyuşturucu hızla bulduğu gösteri ilgiyle izlendi. 

Törene Bartın Valisi Nusret Dirim, Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Mehmet Erdemir, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve askeri personel katıldı.

Kamupersoneli.net / AA