Meb Personeli

98 Bin Danışman Öğretmen Adayı Belirlendi

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı yaptığı bir açıklamada 98 bin danışman öğretmen adayımızı belirledik şeklinde konuştu.

Nabi Avcı 98 bin danışman öğretmen adayımızı belirledik bu danışman öğretmen adaylarımıza süreç ile ilgili bilgilendirmelerde bulunduk ayrıca 98 bin danışman öğretmen adaylarımıza beklentilerimizi sunduk eğitim materyalleri hakkında bilgi verdik ve hizmet içi eğitim sürecini başlattık dedi. 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı mesleki eğitim gören öğrencilerin asgari ücretin yüzde 30’u oranında ücretlendirilmesi çalışmaları yapmaktayız şeklinde bir açıklama yaptı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı 2016 yılı bütçesi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi kuruluna katıldı. Bakan Nabi Avcı bu kurulda aday öğretmen yetiştiren, FATİH projesi mesleki eğitim ve Milli Eğitim Bakanlığının diğer çalışmaları ile ilgili olarak bilgiler verdi. 

Bakan Nabi Avcı Şubat ayında atamaları gerçekleştirilen öğretmen adaylarının adaylık süreçlerinin farklı olarak planlandığı ve aday öğretmen yetiştirmenin öğretmenlerinin niteliklerini arttırmaya yönelik bir düzenleme olduğunu belirtti. 

Bakan Nabi Avcı her bir aday öğretmen için 10 yıllık tecrübesi olan iletişim becerisi düzgün donanımsal ve bilgisel olarak üstün temsil yeteneği yüksek uluslararası projelerde koordinatör olmuş ve meslekte yakalamış olduğu başarıları ile ön plana çıkmış danışman öğretmenler tayin ettik. Bu bağlamda 98 bin danışman öğretmen adayı belirlenmiş oldu. 

Belirlenen 98 bin danışman öğretmen adayı için hizmet içi eğitim süreci başladı. Başlatılan bu süreçte Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı olmak üzere merkez teşkilatı olarak üst düzey bürokratların da bu sürecin her bir adımında görev alıyorlar. 

Aday öğretmenlere adaylık süreçlerini hangi ilde devam ettirmek istedikleri soruldu. Daha sonra ise aday öğretmenlerin tamamına yakınının birinci tercih ettikleri illerde danışman öğretmen adayları ile ilişkilendirilmiştir. 

Ayrıca Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcıu danışman öğretmen adaylarının öğretmen adayları ile eğitim sürecine 1 Mart 2016 tarihinde başladığını katıldığı Türkiye Büyük Millet Meclisi kurulunda açıkladı. 

Kamupersoneli.net