Personel Alımı

Bakan Soylu İMD alımlarıyla ilgili soruları yanıtladı

İDM danışmanlarının durumu merak ediliyor. İŞKUR’un 2016 planları hakkında henüz bir şey netleşmedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu İMD alımlarıyla alakalı kendisine yönlendirilen soruları yanıtladı.

İş ve Meslek Danışmanı alımlarıyla alakalı kendisine yöneltilen sorulara yanıt veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu alımlarla alakalı tüm Bakanlıkların ve kurumların 2016 yılı kadro planlamalarını açıkladığını hatırlattı. İŞKUR’un geçen sene 3600 kadro isteğinde bulunduğunu fakat Maliye Bakanlığının bu isteği beklettiğini hatırlatan  SOYLU aynı talebin bu sene (2016) içinde yenilendiğini söyledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığının kurum içi ve dışı İDM alımlarıyla ilgili net bilgiler bulunmazken Bakan Soylu bir soru önergesine verdiği yanıtda yeni kadro ihdası çalışmalarının sürdüğünü ve kuruma 100 kadro  verildiğini söyledi.

İMD Ataması Bekleyenler İçin Çok Önemli
İŞKUR’un 2016 yılı planlamalarının net bir şekilde henüz açıklanmaması , İş ve Meslek Danışmanlığı (İMD) atamalarıyla alakalı herhangi bir kesinlik olmaması henüz bir iş bulamayan İş Meslek Danışmanlarının ve kurum içerisinden İş ve Meslek Danışmanı olarak atama bekleyen kurum çalışanları için büyük öneme haiz. Şimdilik bakanlıktan herhangi bir açıklama gelmedi.Kamupersoneli.net olarak siz değerli ziyaretçilerimiz için bu konu hakkındaki çalışmalarımıza devam edip , her türlü gelişmeden sizleri haberdar etmeye çalışacağız.

Kamupersoneli.net 

Bir Yorum

  1. bütün bakanlıklar kadrolarını açıklarken işkur gibi insanları istihdam hakkı verecek kurumun hala kadro ihdas çalışmaları sürüyor olması geç kalmışlığın göstergesi sonra kadro yoka kadar gidebilecek bir durum artık 3 yıldır atama yapılmayan imdlilere çok iyi bir kadro verilmesi hakkımızdır sayın bakanım bizde iş hayatında olmak istiyoruz artık …..