Gündem

Sümeyye Erdoğan Sözlendi

Yerel basından Sümeyye Erdoğan çok yakında nişanlanıyor haberi paylaşıldı. Detaylar haberimizde…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın ülkemizin ilk yerli insansız hava aracı olma ünvanını taşıyacak olan Bayraktar’ın tasarım ekibinin başındaki Selçuk Bayraktar ile sözlendiği bildirildi. 36 yaşındaki Selçuk Bayraktar’ın dünyanın en iyi teknoloji enstitüsü olarak bilinenen Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) ‘de doktora yaptığı öğrenildi. Selçuk Bayraktar’ın ailesi tarafından doğrulanan sözlenme haberini ilk duyuran yerel bir gazete oldu. Sarıyer Times isminde yayın yapan gazete “Sümeyye Erdoğan Sarıyer’e gelin geliyor” başlıklı bir haber yayınlayarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın Selçuk Bayraktar ile sözlendiğini duyurdu. “Çiftin çok  kısa zamanda nişanlanıyorlar” bilgisini okurlarına duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 4 çocuğundan birisi olan Sümeyye Erdoğan 1985 istanbul doğumlu. Lise öğrenimini araklı imam hatip lisesi, Yüksek lisansını Londra ekonomi okulundan tamamladı. 2010 yılında Doruk Izgara Gıda Ticaret Limited Şirketine ortak oldu. Ak Parti ‘de 2010 yılında danışmanlık yaptı.  Kadem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini hala sürdürmektedir. 

36 yaşındaki Selçuk Bayraktar’ın eğitim ve iş hayatı oldukça parlak. İTÜ Elektronik Mühendisliğini bitiren Selçuk Bayraktar üniversiteden sonra Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan University Pennsylvania’da insansız uçaklar üzerine master yaptı.Parlak kariyerini dünyanın en büyük ve iyi teknoloji enstitüsü ünvanını taşıyan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde doktora ile süsledi.Robotik kontrol sistemleri alanında doktora sahibi olan Selçuk Bayraktar 11 senedir kendi şirketini yönetiyor. Bir çok teknolojik sistemin ülkemiz adına millileştirilmesi projesinde görev yaptı.

 Kamupersoneli.net