Kamu Personelleri

Bakan Ağbal: Mühendis ve Veteriner İstihdamı Çalışmalarımız Devam Ediyor

Maliye Bakanı Naci Ağbal mühendis ve veteriner istihdamı hakkında çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Maliye Bakanı Naci Ağbal 2016 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı maddelerinin görüşüldüğü kurula katıldı ve katıldığı bu kurulda Milletvekillerinin sorularını yanıtladı. 

Maliye Bakanı Naci Ağbal akaryakıt sektöründe yaşanan kayıt dışılık ile kaçakçılık hakkında çalışmalar yapıldığını belirtti. Ayrıca Maliye Bakanı Naci Ağbal Maliye Gümrük ve Ticaret Bakanlıkları ile emniyet birimlerinin ortak çalışmalar yürüttüğünü belirtti. 

Akaryakıtların kayırlı satılması hakkında teknolojik çalışmalar yapıldığını belirten Maliye Bakanı Naci Ağbal konu ile alakalı eylem planının da uygulamada olduğunu belirtti. 

Maliye Bakanı Naci Ağbal Ak Parti döneminde tarım desteklerine yönelik ciddi artışlar olduğunu vurguladı. Ağbal 2016 yılında tarım kesimine 15,2 Milyar Türk Lirası destek sağladıklarını bildirdi. 

Bakan Ağbal tarım ürünlerinin üreticiden tüketiciye bahçeden tüketiciye geliş esnasında haksız kazançların oluşması hakkında bizlerde aynı düşünceye sahibiz. Burada rekabet hataları haksız kazançlar olduğu sürece bizler konuya el atıp çalışmalarımızı yapacağız. Üretim kanallarında dağıtım kanallarında kazanç kanallarında ciddi çalışmalar yapacağız. Haksız rekabet unsurunu ortadan kaldırmak istiyoruz dedi. 

Maliye Bakanı Naci Ağbal Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde personeller istihdam etmek istiyoruz. Bu istihdamlar ziraat mühendisi ve veteriner kadrolarında olacak. İstihdam çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah istihdam çalışmalarımızı da yakın zaman da bitiririz dedi. 

 Kamupersoneli.net