Kpss

KPSS ve ALES Sorularının Nasıl Paylaşıldığı İtiraf Edildi

KPSS ve ALES sorularının nasıl el altından çalınmış olduğu açıklandı.

Cemaat içerisinde bulunan öğrencinin açıklamaları ile KPSS ( Kamu Personeli Seçme Sınava) ve ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) sorularının onlara ne şekilde verildiklerini açıkladı.

“2010 yılın KPSS sınavı için M.Y.Ö , yurtta kaldığı zaman içerisinde abilerin duyduklarını ve gördüklerini hiç kimseye bildirmemeleri açıklamamaları için namus ve şerefleri üzerine yemin ettirerek Kuran ‘ a el bastırdıklarını ” dile getirdi.
Sorunların çalınması konusu ile ilgili grubun başında Yusuf isimli bir ev abisi vardı ve herkes sınav sorularını çalıyor bizde çaldık diyerek kendilerini savunduklarını belirten M.Y.Ö , bu görülen ve konuşanları kimseye söylememeleri için zorla yemin ettirdiklerini açıkladı.

Cemaatin geçmiş zamanlar içerisinde sınav öncesinde alınmış olan sorular ile ilgili gelişmeler yaşanıyor. Daha önce cemaat içerisinde olan bir öğrencinin açıklamaları ile öğrencilere sınav öncesi soruların nasıl ulaştığı açıklandı. 2010 yılı içerisinde yapılmış olan KPSS ( Kamu Personeli Seçme Sınavı ) ile ilgili önemli cümleler dile getiren M.Y.Ö yurtta yaşadığı zaman içerisinde yemin ettirilecek soruları verdiklerini açıkladı.
2012 yılı içerisinde yapılmış olan ALES 

2012 yılında yapılmış olan ALES ( Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ) için yine soruları Yusuf isimli ev abisinin öncülüğünde  İsmet isimli bir öğrencinin 150 soru içerisinde 120 soru ve cevapları ile beraber verildiğini ve ezberlemesi için süre tanındığının ve kendisinin de sınavdan 81,00 puan aldığını açıkladı.Cemaat içinde hücresel bir yapılanma var , küçük grupların başında yönetici olarak abiler bulunuyor. Geçmiş zaman içinde bulunduğum grubun başında C.A isimli bir ev abisi vardı , ev abisi ise başka bir abiye bağlı olarak düzen devam ediyordu.

Kamupersoneli.net