Personel Alımı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Yüksek Maaşla Sözleşmeli Personel Alıyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından yapılan açıklamaya göre yüksek maaşla bakanlığa personel alımı yapılacak.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına mühendis alımı gerçekleştirilecek. Konu hakkındaki açıklamayı Bakan Faruk Çelik yaptı. Çelik, yaptığı açıklamada Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde veteriner hekim, ziraat mühendisi, gıda mühendisi ve su ürünleri mühendisi alımı yapılacağını kaydetti.

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanvekili Erkan Akçay’ın verdiği soru önergesi yanıtlayan Bakan Çelik, Bakanlık bütçe imkanlarının değerlendirileceğini ve bu kapsamda 2016 yılında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına Mühendis alımı gerçekleştirilmesinin planlandığını ifade etti. 2016 yılında gerçekleştirilecek olan mühendis alımı açıktan ve naklen atama kontenjanı dahilinde, KPSS sonucuna göre bakanlığın kadro ve hizmet ihtiyacı doğrultusunda gerçekleştirilecek.

KPSS İle gerçekleştirilecek mühendis ve diğer kadrolara kaç adet personel alınacağı henüz netlik kazanmadı. Kadrolarda bulunan açıklara göre yeni istidam sağlanacağı öngörülen tahminler arasında. Alımlarda bakanlığın kadro ve hizmet ihtiyaçları esas alınacak ve personel istihdamı bu kapsamda gerçekleştirilecek. devletmemurları. com ailesi olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığındaki personel alımlarını, detaylarını, aranan kriterleri, Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) istenen puan aralığını sizler için an be an takip edip gerekli değerlendirmeleri ve yorumları sizler için paylaşacağız.

Bir Yorum

  1. iş başvurusunda açık açık referans yazıyor ya şaka gibi torpil bu kadar mı belli olur