Askeri Personel

TSK : '276 Terörist Etkisiz Hale Getirildi'

Türk Silahlı Kuvvetleri resmi internet sitesinde yaptığı duyuruda Diyarbakır’ın Sur ilçesinde terör örgütüne yönelik yapılan operasyonun detaylarını paylaştı. 
Diyarbakır Sur ilçesinde operasyonlar tamamlandı. TSK bölgenin terörist unsurlardan temizlendiğini internet sitesi aracılığıyla duyurdu. TSK basın açıklamasında operasyonda 279  bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildi denildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) 10 Mart 2016 Saat 14:25 tarihli duyrusunda Diyarbakır’ın Sur ilçesinde trör örgütünü faaliyetlerinin sonlandırılması ve asayişin sağlanması maksadıyla 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/D maddesine dayanarak Diyarbakır Valiliği’nden 17 Aralık 2015 tarihinde gelen kuvvet talebi sonrası Emniyet Genel Müdürlüğü ile birlikte başlatılan operasyonun 9 Mart 2016 ‘da sonlandığını duyurdu.

279 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Operasyon sonucu 279 terörist etkisiz hale getirildi, teröristlerin ilçeye yerleştirdiği 2016 barikat kaldırıldı, örgütün açtığı 7 hendek kapatıldı, 365 el yapımı patlayıcı güvenlik güçleri tarafından imha edildi. Operasyon esnasında örgüte ait 504 adet silah ve söz konusu silahlara ait 48.048 mühimmat ayrıca 10 telsiz ve el yapımı patlayıcı yapımında kullanılabilen 3470 Kilogram malzeme ele geçirildi. TSK yapılan basın açıklamasında Operasyon esnasında şehit düşen silah arkadaşlarına , emniyet genel müdürlüğü mensuplarına ve operasyona katılan geçici köy korucularına ALLAH(c.c)’dan rahmet şehitlerin ailelerine başsağlığı ve sabır dileklerini iletirken operasyon sırasında yaralanan emniyet güçlerine acil şifalar diledi.Milletin huzurunun temini için operasyonun gerçekleştirildiği vurgulanan basın duyurusunda “Türk Silahlı Kuvvetleri kamuoyu güvenliği için terörist unsurlarla mücadele konusunda her türlü görevi bu güne kadar yerine getirmiştir bundan sonra da yerine getirecektir”. denildi.

Kamupersoneli.net