Sınavlar

2018 DGS Anlatım Bozukluğu Testi Soruları, Yorumları (Kolay Mıydı, Zor Muydu?)

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından DGS gerçekleştirildi. DGS Anlatım Bozukluğu testi hakkında adaylarımızın görüşlerini alıyoruz. 

Sınavda adaylara sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulandı. Testte 120 soru yer aldı. Sınavda uygulanan test, lisans öğrenimindeki başarıda etkili olan sayısal ve sözel içerikli akıl yürütme (muhakeme) becerilerinin ölçülmesini amaçlamaktadır. 

Dikey Geçiş Sınavına ilişkin puan hesaplama detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.. 

DGS PUANININ HESAPLANMASI

Konu ile ilgili olarak Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan kılavuzda puan hesaplaması hakkında “Adayların testlerden almış olduğu puanlardan hesaplanan sayısal ve sözel standart puanlar ve ön lisans başarı puanları (ÖBP) kullanılarak adayların yerleştirmede esas alınabilecek DGS puanları hesaplanacaktır. DGS puanını oluşturacak olan sayısal ve sözel standart puanlar ile Ön Lisans Başarı Puanının ağırlıklarını belirleyen katsayılar, Tablo-A’da yer almaktadır. Her aday için puanlar, tablodaki katsayılar ile çarpılarak toplanacak ve bulunacak toplam, adayın ilgili DGS puanını oluşturacaktır. Her iki testten de en az 0,5 ham puan alan adayların DGS puanı hesaplanacaktır. Her iki testten de en az 0,5 ham puanı bulunmayan adayların DGS puanı hesaplanmayacaktır.” ifadelerine yer verildi. 

KOLAY MIYDI, ZOR MUYDU?

Sınava katılım sağlayan adaylar 2018 DGS Anlatım Bozukluğu sınavının sorularının kolay mı zor mu olduğunu tartışıyor ve bu sorunun cevabını aramakta.

2018 DGS Anlatım Bozukluğu dersinde hatalı herhangi bir soru var mıydı? Sizler hangi sorularda zorlandınız? Size hangi sorular daha kolay geldi. Sınav süresi sorular sizler için yeterli oldu mu?

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir