Askeri Personel

GATA'da Tedavisi Süren Bir Asker Şehit Düştü

Türk Silahlı Kuvvetleri Genel Kurmay Başkanlığı az önce resmi internet sitesinden yaptığı duyuruda GATA’da tedavisi süren 1 askerin şehit düştüğünü bildirdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri Genel Kurmay Başkanlığı biraz önce web sitesi aracılığıyla bir duyuru yayımladı. Genel Kurmay Başkanlığı yaptığı duyuruda Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bölücü terör örgütü pkk’ya yönelik operasyonlar sırasında teröristlerin silahlı saldırısıyla yakalanan ve Gülhane Askeri Tıp Akademisi ( GATA )’da tedavisi süren askeri personelin şehit düştüğü haberini verdi. 18 Şubat 2016 yılında güvenlik güçleri ve bölücü terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada yaralanan ve tedavi için GATA’ya kaldırılan Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin dün akşam saatlerinde (20:50) ‘de şehit düştüğü bildirildi. TSK şehit düşen askere ALLAH(c.c)’dan rahmet ailesi ve sevenlerine başsağlığı diledi. Ayrıca dün Türk Silahlı Kuvvetleri Genel Kurmay Başkanlığı internet sitesinden Diyarbakır’ın Sur ilçesinde tamamlanan operasyonlar hakkında duyuru yayımlamıştı. 

Diyarbakır Sur’da 279 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Emniyet Genel Müdürlüğü EGM tarafından 17 Aralık 2015 ‘den bu yana sürdürülen operasyonlar sonucu bölücü terör örgütü mensubuna mensup 279 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Operasyonda 504 silahın ele geçirildiği ve bu silahlara ait 48.048 mühimmata el konulduğu ayrıca çok sayıda telsiz el yapımı bomba ve el yapımı bomba yapımında kullanılan malzeme ele geçirildiğini bildirmişti.