ALES İlkbahar Dönemi Başvuruları Başladı

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) ilkbahar dönemi başvuruları ÖSYM tarafından alınmaya başlandı.

ALES İlkbahar Dönemi Başvuruları Başladı

BAŞVURULAR BAŞLADI !

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2017-ALES ilkbahar dönemi, 7 Mayıs 2017'de 81 il merkezi ile Lefkoşa'da uygulanacak. Başvurular, bugünden itibaren 23 Mart'a kadar yapılabilecek.

Söz konusu sınav saat 10.00'da başlayacak ve 180 dakika (3 saat) sürecek. Sınav başvuru yapacak olan adaylar başvuru formuna ve başvuru kılavuzuna aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Konu ile ilgili olarak Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir uyarı yapıldı. Yapılan uyarıda sınav ve değerlendirme ile ilgili ayrıntılı bilgilerin yer aldığı başvuru kılavuzunun başvuru yapılmadan önce dikkatli olarak okunması istendi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 15:48
YORUM EKLE