21 Kasım 2018 Çarşamba 16:41
Jandarma askeri personel alımı- 1457 askeri personel alım ilanı

Jandarma ve güvenlik akademisi 1457 askeri personel alımı yapılacaktır. Alınacak askeri peroneller için aranan şartlar belli oldu. Jandarma askeri personel alım ilanına kimler başvurabilir? Jandarma olmak için aranan şartlar nelerdir? Giriş koşulları ve şartları nelerdir?

BAŞVURU VE SINAV TARiHLERi
BAŞVURU TARİHİ : 08 - 29 Kasım 2018
SEÇME SINAVLARI TARİH : Bilahare Bildirilecektir.
DUYURU
BU BAŞVURU İÇİN ÜCRET ALINMAYACAKTIR.

1. GENEL BİLGİLER
a. Jandarma Genel Komutanlığına Lojistik branşında (12 Branş) (1.457) Sözleşmeli Uzman Erbaş (erkek) temin edilecektir.
b. Ön başvurular, www.jandarma.gov.tr internet adresinde Personel/öğrenci alım başvuruları ve sonuçları kısmından 08 - 29 Kasım 2018 (saat 17.00‟ye kadar) tarihleri arasında ön başvuru formunun doldurulması suretiyle yapılacaktır.
c. Ön başvuru yapan adaylardan Tablo-4‟deki seçme sınavlarına çağrılma öncelikleri ile branşlarına göre kontenjan miktarının beş katına kadar aday sınavlara çağrılacaktır.
ç. Çağrı yapıldığı halde seçme sınavları aşamasına katılmayan adayların ön başvuru iĢlemleri sonlandırılacaktır. Asıl başvurular ise, istenen belgeler ile seçim aşaması sınavlarına gelinmesi ve belgelerin kayıt kabul kuruluna teslim edilmesi ile yapılmış olacaktır.
d. Ön başvuruları uygun görülen adayların seçme sınavları Jandarma Lojistik Komutanlığı Güvercinlik/ANKARA adresinde icra edilecektir.
e. Lojistik branşına alınacak uzman erbaş adayları asay eğitimi alacaklarından, kurumun ihtiyaçları göz önünde bulundurularak emniyet ve asayiş (diğer branşlarda) görevlerinde de görevlendirilebilecektir.
f. Seçme sınavları tarihleri www.jandarma.gov.tr internet adresinde Personel /öğrenci alım baĢvuruları ve sonuçları kısmından yayımlanacaktır. Adaylara posta ile tebligat yapılmayacaktır. Adaylara bildirilen sınav tarihi kesinlikle değiştirilmeyecektir.
g. Kılavuzun tamamını okumadan internetten Ön Başvuru Formunu doldurmayınız. Başvuru Formuna girilen bilgilerin doğruluğundan ve yanlıĢ/eksik beyan edilen bilgiler neticesinde doğacak sonuçlardan aday sorumlu olacaktır. Eksik ya da yanlış bilgilerle başvuru yapan adaylar sınava alınmayacak, sınavda başarılı olsalar ve Uzman erbaĢ olarak göreve balamış olsalar dahi, daha sonra bu Yönetmelikte belirtilen şartlara sahip olmadığı anlaşılanlar hakkında fesih işlemi yapılır. (Uzman Erbaş Yönetmeliği Madde 13)
ğ. Sözleşmeli Uzman Erbaş Temini Kılavuzu;
 3269 Sayılı Uzman Erbaş Kanunu ve Yönetmeliği,
 2803 Sayılı J. Teşkilat Görev ve Yetkileri Kanunu,
 1111 Sayılı Askerlik Kanunu,
 6191 sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu ve Yönetmeliği,
 TSK, J.Gn.K.lığı, Sahil Güvenlik K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği ile, Uzman Erbaş teminini kapsayan diğer mevzuat, onay ve emirler doğrultusunda hazırlanmıştır. Temin faaliyeti belirtilen mevzuat doğrultusunda icra edilecektir.
h. SözleĢmeli Uzman ErbaĢ sınavına katılacak adayların, kılavuzda belirtilen baĢvuru koĢullarının yanı sıra (ğ) fıkrasında belirtilen mevzuatı da incelemeleri faydalarına olacaktır.
2. GİRİŞ KOŞULLARI VE BAŞVURU ŞARTLARI

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,
b. En az ortaokul/ilköğretim (8 Yıllık) mezunu olmak,

c. Nüfus kaydına göre 01 Ocak 2018 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaĢından gün almıĢ olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak [01 Ocak 1991 (dahil) - 01 Ocak 1999 (dahil) tarihleri arasında doğanlar]
ç. Askerlik hizmetini yapma şartı aranmamaktadır. Ancak, askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Tablo-2‟deki Nitelik Belgesinden 80 puan ve üzeri not almış olmak.
d. Askerlik hizmetini yapmakta iken „Askerliğe elverişli değildir‟ raporu alarak terhis edilmemiş olmak,
g. SözleĢmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleĢme süreleri içerisinde ve 01 Ocak 2018 tarihi itibari ile yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiĢ olmak, (01 Ocak 1989 [dahil] - 01 Ocak 1999 [dahil] tarihleri arasında doğanlar)
ğ. Sözleşmeli erbaş ve er olarak halen görev yapanların, üç yılını doldurmuĢ ve müteakip dönem için sözleĢme imzalamıĢ olması gerekmektedir. Adaylar gelirken ilk sözleĢme tarihi, sözleşme bitim tarihi ve yeni sözleşme tarihini gösterir belgeyi yanında getireceklerdir.
Sözleşmeli erbaşşve erlerden uzman erbaşlığa geçenlerin sözleşmeleri kendiliğinden son bulur. Uzman erbaş olarak atananlar atandığı eğitim birliğine doğrudan katılmak zorundadır.
Üç yılını doldurmuş, ancak müteakip dönem için sözleşmesini yenilemeyenlerin müracaatları diğer adaylar ile birlikte aynı Ģartlarda (27 yaş ve diğer Ģartlar) kabul edilebilecektir.
Üç yılını doldurmadan tek taraflı sözleşmesi feshedilmiş ya da ayrılmış olanların müracaatları kabul edilmeyecektir.
h. Seçme sınavlarını başarı ile geçmek, sevk edilecekleri hastanelerden TSK, Jandarma ve Sahil Güvenlik K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak “Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almış olmak,
ı. En az 164 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak koĢuluyla, kilosu Tablo-1‟de Boy-Kilo Tablosunda oranları belirtilen değerler içerisinde bulunmak. (Boy uzunluğu çıplak ayakla, ağırlık ise spor şortu/eşofman ile ölçülür.)
i. Askeri öğrencilikle iliĢiği kesilmemiĢ olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde, J.Gn.K.lığında ve Sahil Güvenlik K.lığında daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiĢ olmak,
j. Güvenlik soruĢturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.(Güvenlik soruşturması için adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adres bilgileri kullanılacaktır. Bu nedenle adayların halen ikamet ettiği güncel adres bilgileri, il/ilçe nüfus müdürlüklerince kullanılan Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olması gerekir.)
k. Verilen ceza, ertelense, seçenek yaptırımlara çevrilse, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilse veya affa uğrasa dahi; Devletin Ģahsiyetine karşı iĢlenen suçlar ile basit

ve nitelikli zimmet, irtikâp, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, yalan yere tanıklık, yalan yere yemin, cürüm tasniî, ırza geçmek, sarkıntılık, kız, kadın veya erkek kaçırmak, fuhşiyata tahrik, gayri tabiî mukarenet, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlar ile istimal ve istihlâk kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmî ihale ve alım ve satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçları ile askerlik hizmeti sırasında firar, amir veya üste fiilen taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat, isyan suçlarından dolayı yahut 22/5/1930 tarihli ve 1632 sayılı Askerî Ceza Kanununun 148 inci maddesinde yazılı suçlardan mahkûm olmamak,
l. Taksirli suçlar hariç olmak üzere diğer suçlardan adli veya askeri mahkemeler tarafından otuz günden daha fazla süreli hürriyeti bağlayıcı bir ceza ile mahkûm olmamak,
m. Taksirli suçlar nedeniyle altı ay veya daha fazla süre ile hürriyeti bağlayıcı bir cezaya mahkûm olmamak.
n. Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi Ģahsiyetine gölge düĢürmemiş, askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamıĢ, tutum ve davranıĢları ile yasadışı siyasi, yıkıcı ve bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş olmak.
o. Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmak. (Göğüs kafesi ve omurgasında şekil bozukluğu bulunmamak, düz taban olmamak, vücudunun daimi açık yerlerinde, kol, ön kol ve el bölgesinde, baş-boyun bölgesinde, diz altında dövme bulunmamak, vücudunun herhangi bir yerinde kendine zarar verme işareti olan jilet, sigara yanığı izleri bulunmamak.)
ö. Dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özrü bulunmamak.
p. Tablo-4‟te kontenjanları belirtilen branĢlara ilişkin olarak karĢılarında belirtilen niteliklerden en az birine sahip olmak.
r. Her branşa ait kontenjan miktarının 5 katına kadar aday, seçme sınavlarına 3‟üncü maddede belirtilen kriterler doğrultusunda çağrılacaktır.
 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ayşe 2018-11-22 07:54:59

Askerlik için sınava girecek gencleden dövmesini sidirenlere bir kolalık saglansın hemn çıkmıyor bir kağıt getirdiler olurmu

Avatar
MAĞDUR 2018-11-22 14:29:43

merhaba arkdaşlar yil bitti hala alim yapmadilar üzülmeyin napalim kaderimizde bu varmiş