25 Bin JÖH, JÖAK, JOPER ve Uzman Çavuş Alımı Yapılacak !

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun aktardıklarına göre her yıl 25 bin jandarma alımı yapılacak. Bu konu hakkında detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz...

Askeri Personel 31.10.2018, 12:05 31.10.2018, 12:20 Batuhan
25 Bin JÖH, JÖAK, JOPER ve Uzman Çavuş Alımı Yapılacak !

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce yaptığı açıklamalarında her yıl Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde 25 bin jandarma alımı yapılacağı ifade etmişti.  Bu kapsamda alımlar hakkında detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında jandarma alımı hakkında "2021'e kadar jandarmamızı profesyonel hale getiriyoruz, 2016'dan bugüne kadar 42 bin 174 uzman jandarma aldık, toplam sayımız 195 bine ulaştı. Her yıl 25 bin jandarma alacağız ve profesyonelliği tamamlayacağız. Sahil güvenlikte de geçen yıl yaklaşık 647 personel alımı yaptık." ifadelerini kullanmıştı.

Jandarma personel alımlarının ne zaman yapılacağı hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir açıklama yapmazken genel şartlar hakkında da bilgi paylaşımı yapılmadı. 

ALIMLAR HANGİ BRANŞTA YAPILMALIDIR?

Bakan Soylu'nun açıklamalarının ardından adaylar tarafından sitemiz çok sayıda geri bildirim gönderildi. Sitemize gönderilen geri bildirimlerde adaylar jandarma alımları branş dağılımı hakkında taleplerini belirttiler. 

Adaylar Jandarma Özel Harekat, Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı, Jandarma Özel Operasyon Timi ve Uzman Çavuş branşlarında yapılmasını talep ediyorlar. 

Peki size göre alımlar hangi branşta gerçekleştirilmelidir? Genel şartlar hakkında talepleriniz neler? Sayfanın alt kısmındaki yorum bölümünden taleplerinizi belirtebilirsiniz. 

KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER

Yorumlar (157)
Sezer 9 ay önce
İlkokul ve ortaokul mezunu insanları da düşünmenizi istiyorum Uzman çavuşluklar için
Vatan 9 ay önce
Su yas olayını düzeltsinler fiziki kondisyon işi zaten sözleşmeli alıyorlar baktılar kişinin kon. isyon yetersiz kendine bakmıyor gönderirsin herkesin biyoloji yaşı bir degil
ff 9 ay önce
yaş şartı 35 olsun
boyytutmuyor 9 ay önce
boy tutmuyor boyy
Ahmet 9 ay önce
İlkokul mezunları da başvurabilsin .
Bedirhan 9 ay önce
Lütfen askerlik şartı olmasın ben tecil ettirdim astsubaylık için hazırlanıyorum ama uzman erbaşlığada başvurabilirim bu meslekte benim gözümde mesleğin maaşın bir önemi yok ailemde de asker var inşAllah rabbim bana ve benim gibi düşünen yiğitlere bu şerefli mesleği nasip eder inşAllah girersem çok büyük hayallerim var ve inşAllah Allah nasip ederse tüm operasyonlara katılmayı ve şark görevimi 4 yada 2 sene değil de 10 15 sene yapmak istiyorum. Lütfen askerlik şartı olmasın.
Özgür 9 ay önce
Neden ilkokul mezunları alınmıyor bizlerede hak tanınmıyor hep lise önlisans mezunu alınıyor
Destan 9 ay önce
Orta okul mezunu Alım olmalı jöh için
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın