Binlerce Aday Bekliyor! SAT ve SAS Komandosu Alımı! SAT ve SAS Komandosu Alımı 2019

Geçtiğimiz yıllarda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (DKK) bünyesinde askeri personel alımı gerçekleştirilmiş ve SAT ve SAS Komandosu alımı binlerce aday tarafından tercih edilmişti. Peki 2019 yılında SAT ve SAS Komandosu Alımı yapılacak mı?

Askeri Personel 16.02.2019, 22:08 16.02.2019, 22:11 Kerim Solak
Binlerce Aday Bekliyor! SAT ve SAS Komandosu Alımı! SAT ve SAS Komandosu Alımı 2019

2016 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri Özel Kuvvetler Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde subay ve astsubay alımı gerçekleştirilmişti.

Alımlarda Deniz Kuvvetleri Komutanlığının SAT ve SAS Komandosu alımı yapacağı ve Özel Kuvvetler Komutanlığının da Bordo Bereli alımı yapacağı ifade edilmişti. Bu alımlar subay ve astsubay olarak ayrılmıştı. Statüye göre alımlarda ön lisans mezunu ve lisans mezunu olmak üzere eğitim seviyesi şartları ada aranmıştı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı SAT ve SAS komandosu alımlarında adaylardan Dalgıç olur kararlı sağlık raporunun bulunması gerekiyordu. Bunun yanı sıra adayların Subay ve Astsubay olabilir sağlık raporunu almaları ve SAT ve SAS Özel İhtisas Kursuna katılabilir kararlı sağlık raporuna sahip olmaları gerekmekteydi.

YENİDEN SAT, SAS KOMANDOSU VE BORDO BERELİ ALIMI TALEP EDİLİYOR

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 2016 yılında gerçekleştirilen bu alımların ardından başka alım gerçekleştirilmedi. Uzman erbaş, uzman onbaşı, uzman çavuş, sözleşmeli er, subay ve astsubay alımları yapıldı ancak subay ve astsubay alımları Özel Kuvvetler Komutanlığına yapılmadı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından subay ve astsubay alımı yapıldı ancak bu alımlar da SAT ve SAS Komandosu pozisyonunda gerçekleşmedi. 

2016 yılında yapılan bu alımlarda kendilerine TSK bünyesinde istihdam şansı bulamayan adaylar 2 yıldır bu ilanların yeniden yayımlanmasını beklemektedir. Adaylar sitemize çeşitli geri bildirimler göndererek 2016 yılında yapılan alımların yeniden yapılmasını talep ediyorlar.

Peki siz hangi pozisyonda alım bekliyorsunuz? Yorum yaparak görüş ve taleplerinizi belirtebilirsiniz...

ÖZEL HABER

Yorumlar (12)
Ahmet 6 ay önce
Ilk okul neden alim yapmiuo
Hakan Koyuncu 6 ay önce
Lise mezunu askerliğini yapmamış adaylarin başvuru yapabilmesini ıstiyorum.
Bulut 6 ay önce
Pöh alımını bekliyoruz kpss olmasın
Ali akkar 6 ay önce
Ben sat komandosu olmayı küçüklükten buyana hayal ediyorum ve olmayı istiyorum ama ortaokul mezunuyum şuan yaşımda 27 keşke böyle ortaokul alsalarda bizde gitsek
Adem yılmaz 5 ay önce
Sat komando. Hayalim ama orta ögretimliyim sat komando bnc yürüyüşünde konuşmasından bakışında sivilde olsa bile operas yan haric emir haric özel kuvvet sat komandolugunu sonu ne olursa olsun korkmadan belli eder küçüklüğümden bugüne kadar hayalimdi bolu komando birliğinde askerken hep bordo bereli komtanlarımızla konuşma hayal etme kendimi kısaca bordo berereli san ederdim lütfen bakanım orta ögretim ve yaş 29 olsun
Musa AKTÜRK 6 ay önce
Ne zaman olacak bu alim
Emre Boyraz 6 ay önce
İlk okul neden almıyor
ibrahim halil 5 ay önce
umarım alım olur bu sene sat komandoluğuna
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın