Sözleşmeli Er Nedir, Ne Kadar Maaş Alır?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana göre Kuvvet Komutanlıkları bünyesinde sözleşmeli er alımı yapılıyor. Peki sözleşmeli erler ne kadar maaş alır? Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde..

Askeri Personel 30.09.2018, 00:16 18.01.2019, 23:32
Sözleşmeli Er Nedir, Ne Kadar Maaş Alır?

Geçtiğimiz günlerde Milli Savunma Bakanlığının resmi web adresi üzerinden bir ilan yayımlanarak Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde sözleşmeli er alımı yapılacağı ifade edilmişti.

Peki sözeşmeli er nedir? Sözleşmeli erler ne kadar maaş alır? Bu konu hakkında detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

SÖZLEŞMELİ ER NEDİR?

Sözleşmeli erbaş ve er; vatani görevini yapmakta olan yükümlü erbaş ve erlerin yapmış oldukları görevleri yerine getirmek için belirli bir ücret karşılığı 6191 Sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu esaslarına göre istihdam edilen, erbaş ve er kadrolarında görev yapan asker kişidir.

SÖZLEŞMELİ ER NE KADAR MAAŞ ALIR?

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde sözleşmeli er olarak görev yapacak olan adaylar batı illerinde 2 bin 500 TL ile 3 bin TL arasında maaş alırlar. Habertürk Gazetesinin aktardıklarına göre Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde tazminat tutarları yüksek olduğundan dolayı sözleşmeli erlerin maaşı 4 bin TL'ye kadar yükselebilmektedir. 

Yorumlar (3)
Süleyman metin 12 ay önce
Abi sözleşmeli er kışlada yatar yoksa vardiyalı calisir
Halil 12 ay önce
Orta okul terk uzman ola biliyomu
Muhammet turan 12 ay önce
Yas sınırlaması çok az 91 dogumlularida alsaniz hemen gircez ama 1 yaştan kaybediyoruz.