banner731

Hastanelerdeki Steril Taşım Sorununa Türk Mühendislerden Teknolojik Çözüm!

Hastanelerde steril olarak taşınması gerekenlerin taşınmasında, akılcı ve bir o kadar da teknolojik çözüm Türk mühendislerden geldi.

Bilim, Teknoloji 26.09.2016, 16:28 26.09.2016, 16:34
Hastanelerdeki Steril Taşım Sorununa Türk Mühendislerden Teknolojik Çözüm!
Hastanelerde steril olarak taşınması gereken ve mutlaka bu sterilliği koruması gereken şeyler var. Kısaca gıda, organ, ilaç, sağlık malzemeleri gibi sıralanabilen bu kavramlar, insan yardımıyla taşındığında sterilliğini kaybedebiliyorlar. Bu durumda sterilizasyonu sağlamak ve insan temasından engellemek adına geliştirilen oldukça önemli bir robot karşımıza çıkıyor.

Türk mühendisler tarafından 100.000 TL hibe ile gerçekleştirilen bir proje kapsamında gündeme gelen bu robot, hastanelerdeki sterilizasyon sorununa akılcı ve acil bir çözüm önerisi olarak görev yapacak.

Steril şekilde taşınması gereken organ, gıda, ilaç veya diğer sağlık araçlarının nakilinde görev alacak bu robot, problemi tamamiyle ortadan kaldıracak gibi duruyor.

6 mühendisin eseri.

100.000 TL destekle 6 Türk mühendis tarafından gerçekleştirilen bu projeye ilginin yoğun olduğunu şimdiden söylemek mümkün. Hastanelerde kullanıldığında, vatandaşların steril bir taşıma işlemi gerçekleştiğinden emin olmalarına da olanak sağlayacağı düşünülüyor. 

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)