banner731

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) 2019 Hafızlık Sınav Sonuçları Açıklandı! DİB Hafızlık Sonuçları Sorgulama Ekranı

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından merak edilen 2019 hafızlık sınav sonuçları DİB resmi web sitesi üzerinden açıklandı. Hafızlık sınavında 70 puan alan adayların başarılı sayıldığı belirtildi. İşte 2019 yılı hafızlık sınav sonuçları sorgulama ekranı...

Diyanet Personeli 11.07.2019, 18:27
Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) 2019 Hafızlık Sınav Sonuçları Açıklandı! DİB Hafızlık Sonuçları Sorgulama Ekranı

2019 yılı hafızlık sınav sonuçları Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) resmi internet sitesi üzerinden açıklandı. Hafızlık sınav sonuçlarında 70 ve üzeri puan alanların başarılı olduğu ifade edildi.

Hafızlık sınav sonucu sorgulamak isteyenler Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) sorgulama ekranı üzerinden kendilerine ait Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları ile sorgulama yapabilecektir.

Hafızlık Tespit Sınavı sözlü olarak yapılacaktır ve 70 puan alan adaylar başarılı sayılacaktır. Sınavda başarılı olarak belge alacaklara verilecek Hafızlık Belgeleri eğitim aldıkları Kur'an Kursunun bağlı olduğu müftülüğü gönderilecektir.

Hafızlığı kendi imkanıyla tamamlayan ve dışarıdan katılarak belge almayı başarak kişilerin belgeleri ise başvuru esnasında belirtilen müftülüklere gönderilecektir.

HAFIZ NEDİR? KİME DENİR?

Hafîz, Arapçada "korumak, ezberlemek" anlamına gelen hıfz kökünden türemiş bir sıfattır ve "koruyan, ezberleyen" demektir.

İslâm geleneğinde Kur'an-ı Kerim'in tamamını ezbere bilen kişiye hâfız denir.

Yorumlar (0)