Suriye için dünyayı ayağa kaldıranlar Filistin için sus pus oldu!

Suriye'de Türkiye tarafından başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nın ilk günlerinde dünyayı ayağa kaldıran devletler İsrail'in Filistin'e karşı yaptığı saldırılarda 3 maymunu oynamaya başladı. Türkiye'den başka hiçbir ülke İsrail'e tepki göstermiyor.

DÜNYA 13.11.2019, 19:15
Suriye için dünyayı ayağa kaldıranlar Filistin için sus pus oldu!

Türkiye'nin Suriye'deki masumlar için başlattığı Barış Pınarı Harekatı'na sert tepki gösteren iki yüzlü devletler İsrail'in Filistin'e yönelik uyguladığı saldırgan tavrıa karşı sus pus oldu.

SADECE TÜRKİYE TEPKİ GÖSTERDİ

Türkiye tarafından İsrail'e karşı sert tepki gösterilirken diğer devletlerin de aynı şekilde tepki göstermesi bekleniyor.

İSRAİL'E KARŞI HAREKETE GEÇİLMELİDİR

Türkiye DIşişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İsrail dünden bu yana Gazze’de gerçekleştirdiği saldırılarda çok sayıda masum Filistinli kardeşimizi katletmiştir. Bu saldırıları şiddetle kınıyoruz.İsrail Yönetimi, devlet politikası haline getirdiği saldırgan tutumuna ve işgaline son vermelidir İsrail’in 52 yıllık işgali, modern zamanların en uzun saldırgan işgalidir. Uluslararası toplum da Filistin’de yaşanan bu trajediye artık gözlerini kapatmamalı, İsrail’in işgal politikasına ve saldırganlığına karşı süratle harekete geçmelidir. Bu çerçevede, uluslararası toplumu, Filistin’de sivillerin korunmasına yönelik yükümlülüklerini yerine getirmeye davet ediyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (0)