Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Eğitimde Reform Hareketine Hazır !

Milli Eğitim Bakanlığı eğitime reform ile öğrencileri test cenderesinden kurtaracak bir paket hazırlıyor. Bu paket Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak Bakanlar Kuruluna sunulacak ve düzenlemenin son haline karar verilecek.

EĞİTİM 03.10.2017, 09:17
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Eğitimde Reform Hareketine Hazır !

BAKANLAR KURULUNA SUNULACAK

Milli Eğitim Bakanlığı öğrencileri test cenderesinden kurtarmak için eğitim reform paketi hazırlıyor. Bu model Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak olan Bakanlar Kurulunda görüşülecek ve karara bağlanacak. 

YETENEKLERİN GELİŞTİRİLMESİ AMAÇLANIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan modelde öğrencilere 'kendini ifade etme', 'mukayese' ve 'yazma' becerisi kazandırılması, okul dışı spor, sanat ve sosyal alanlarda yeteneklerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

SINAVLA YERLEŞTİRMENİN ZORUNLU OLMASI ÖNGÖRÜLÜYOR

Konu ile ilgili olarak Sabah'tan Safure Cantürk'ün aktardıklarına göre yeni düzenlemede bir kısım öğrencinin evine en yakın okula gidebileceği, ancak okul türleri ve yüksek başarılı okullar ile yüksek başarılı öğrencilerin hala merkezi bir sınavla yerleştirilmesinin zorunlu olması öngörülüyor.

PİSA, TİMSS gibi uluslararası ölçekte sınavları ulusal ölçekte yapabilecek, yazılı sınavları merkezi olarak okuyabilecek, okullar arasındaki kaliteyi takip edebilecek altyapı sistemlerine sahip olduğu kaydedildi.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (0)