Milli Eğitim Bakanlığı Suriyeli öğrenci hakkındaki iddialara cevap verdi

Türkiye’nin gündemine oturan ve herkesin merak ettiği Kocaeli'de intihar eden Suriye uyruklu ortaokul öğrencisi Vail El Suud'n (9) hakkında Milli Eğitim Bakanlığı ortaya atılan iddialara cevap verdi.

EĞİTİM 05.10.2019, 18:28 05.10.2019, 19:08
Milli Eğitim Bakanlığı Suriyeli öğrenci hakkındaki iddialara cevap verdi

Suriye uyruklu ortaokul öğrencisi Vail El Suud'n (9) intihar etmesi hakkında ortaya atılan iddialar gündeme oturmuş ve herkes tarafından merak edilmişti. İntihar olayı hakkında yapılan iddialar hakkında Milli Eğitim Bakanlığı yazılı açıklama yaptı.

MEB İDDİALARA CEVAP VERDİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde önceki gün intihar eden Suriye uyruklu öğrencimiz ilgili bazı internet sitelerinde ve sosyal medyada yer alan; öğrencimizin intiharında 'Suriyeli olduğu için öğretmeni tarafından azarlandığı ve arkadaşlarınca dışlandığı' iddiaları asılsız olup, gerçeği yansıtmamaktadır" ifadeleri kullandı.

AYIN ÖĞRENCİSİ SEÇİLMİŞ!

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ilk tespitlerine göre Kartepe Türk Fransız Kardeşliği Ortaokulu 5’inci sınıf öğrencisi olan Vail El Suud’un son derece başarılı bir öğrenci olduğu, 2018 yılının Mart ayında 3’üncü sınıfa kayıt yaptırdığı, 2018/2019 eğitim öğretim yılında 4’üncü sınıftayken ayın öğrencisi seçildiği aktarıldı.

ADLİ VE İDARİ SORUŞTA BAŞLATILDI!

Ayrıca, "Okulda öğretmeni ve arkadaşları ile ilgili herhangi bir problemi olmadığı, babasının ilgili bir veli olduğu, okulla sürekli iletişim halinde olduğu anlaşılmıştır. Ayrıca Rehberlik İl Ekibinin ilk gözlemlerinde, öğretmenleri ve arkadaşları tarafından sevilen bir öğrenci olduğu tespit edilmiştir. Eğitim camiamızı derinden üzen bu acı olayın bütün yönleriyle araştırılması için müfettiş görevlendirilmiş olup, adli ve idari soruşturmalar devam etmektedir" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)