BOTAŞ Duyurdu! Doğalgaz İndirimi Konutlara Yansıtılmayacak!

Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) tarafından yeni bir açıklama yapıldı ve konut ve sanayi tüketicilerine satılan doğalgaz fiyatında bir değişim olmadığı ifade edildi. Peki sistem nasıl işleyecek? İşte merak edilen tüm detaylar.

BOTAŞ Duyurdu! Doğalgaz İndirimi Konutlara Yansıtılmayacak!

BOTAŞ tarafından alınan kararlara göre doğalgaz indirimi konutlara yansıtılmayacağı ifade edildi.

Reuters'a konuyla alakalı olarak bilgi aktaran sektör kaynaklarından konut ve sanayi tüketicilerine satılan doğalgaz fiyatında bir değişiklik yapılmayacağı duyuruldu.

BOTAŞ tarafından elektrik üreticilerine satışı yapılan doğalgazda 1 Kasım'dan geçerli olmak üzere yüzde 9 indirime gidildiği açıklandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından 9 Ekim 2018 tarihinde açıklanan Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı'na göre yıl sonuna kadar elektrik ve doğalgaza zam yapılmayacağı bildirildi.

SON ÜÇ AYDA ZAMLANMIŞTI

Doğalgaz ve elektrik fiyatları ağustos, eylül ve ekim aylarında zamlanmış, üç zammın ardından mesken için elektrik ve doğalgaz fiyatı Temmuz sonuna kıyasla toplam yüzde 30, sanayi için yüzde 48 yükselmişti.

Kamupersoneli.net

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE