İmamoğlu'dan İstanbullular'a su faturasında indirim sürprizi

"İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nun göreve başlamasının ardından zamların arkası kesilmiyor" diye eleştiriler devam ederken İstanbul'da su faturasındaki bir detay dikkat çekti. İstanbul'da yaşayan bir vatandaşın sosyal medya hesabında dikkat çeken detaya göre İstanbul'da su fiyatlarında indirim yapıldığı gibi TÜFE oranındaki artıştan da su fiyatları muaf tutulmuş. İstanbul'da su fiyatları ne kadar? Su faturasında dikkat çeken detay nedir? Soruların yanıtı haberimizde..

EKONOMİ 15.09.2019, 09:56
İmamoğlu'dan İstanbullular'a su faturasında indirim sürprizi

Twitter'da @OzlemBest adlı kullanıcı, su faturasını sosyal medya hesabından paylaştı. Söz konusu kullanıcının paylaştığı faturada ise, İBB'den bir mesajın yer aldığı görüldü.

İBB'nin su faturasının sol altında yer alan mesajında, suya yapılan indirim anlatılırken, mesaj, sosyal medyada çokça konuşuldu.

İBB'nin su faturasındaki mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Sayın abonemiz 2019 yılı başında %15’lik indirim yapılmıştı. Buna ilave olarak, İBB Meclisi’nin 15 Mayıs 2019 tarihli kararı ile; su birim fiyatlarında yeniden indirim yapılmış ve TÜFE oranında fiyat artışı da kaldırılmıştır. Ayrıca kullandığınız suyun 500 litresi ‘İnsani su hakkı’ olarak ücretsiz verilmiştir.”

İşte paylaşılan o faturadaki dikkat çeken mesaj:

Daha önce neler yaşanmıştı?

Yorumlar (32)
Omerfaruq 1 ay önce
Bu indirimlerin Ekrem le alakası yok ondan önce alınmış bir karar. Yazınızı düzeltin. Kalkıpta burada ekrem i çok iyi şeyler yapıyormuş gibi reklam yapmayın. Siz ne kadar iyi çocuk muamelesi yapmaya kalksanız da tutmaz.
Mehmet abin 1 ay önce
Omer icinizdeki fitneyi cikarin 25 yildir yaoamadiniz simdimi akliniza geldi KOCCUM
Normal insan 1 ay önce
Omer bak koçum adam adam gibi insana değer veriyor bilmediğin şeyler de boş lakırtı yapma
Güler kipkays 1 ay önce
iki kişilik su faturası 200 tl gelirmi geldi,her ay 34 tl geliyordu itirazıda kabul etmedi iski
Normal insan. 1 ay önce
Halk açlıktan ölüyor her gün her şeye zam geliyor kimse onu konuşmuyor yer altı zenginliklerimizi yabancı ülkere satarak tükettiler bunları konuşuşacağınıza boş boş çamur atıyorsunuz çocuklarımızdan utanmak lazım Türkiye yi afrikaya çevirdiler uyanın artık geri kafalılar..
Normal insan 1 ay önce
Güler İstanbul da o fiyat geldiyse öpte başına koy bizim Çorum da tek kişi kalıyorum 185tl geldi üstelik yıllardır işsizim kendi adamlarından bize fırsat düşmüyor bu devleti yönetenlere hakkımı helal etmiyorum haram olsun çamur atmayı yan yatmayı bırakın
Osman Ünsal 1 ay önce
Haber asparagas,o tarihte İmamoğlu belediye başkanı değildi.Cilalayin bakalım elinizde patlayacak.
#herşeyçokgüzelolacak# 1 ay önce
Süpersin Ekrem başkan
Poyraz 1 ay önce
2019 başında akparti vardı şimdi ise %50 zam var arkadaş fatura tarihini göstersin
İlker çayır 1 ay önce
Bu deyyuz sizin oylarınızla geldi buraya. Bu daha iyi günleriniz .bunun yaptıkları göstermelik.
Faruk 1 ay önce
Deyyus senin gibi kahbelere denir. Ulkenin 17 yıldır anasını aglatirken deyyus kelimesini kullandın mı acaba? Neyse şerefsizlik akıyor paçalarınizdan sırayla halledeceğiz inşAllah
Mert 1 ay önce
2019 yılı başında indirim yapilmiş ekrem yoktu o zaman 15 mayısta indirim yapılmış yine ekrem yoktu seçim 23 haziranda yapıldı yalan haber yapıyorsunuz bari destekli yapın söyleyin hadi bu indirimleri akp belediyesi yaptı.hadi bakalim
Hasan 1 ay önce
Arkadaş 40 lira gelen fatura bu yazıyor 80 lira geldi. Yalan haber yapma. Bu indirimi kafasına göre yapamaz ayrıca.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın