Kredi Kartı Taksit Sayısı ve Süresi Uzatıldı. İşte mobilya, Beyaz Eşya ve Elektronikte yeni taksit sayıları

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından kredi kartı taksit sayısı ve süresi ile ilgili flaş bir hamle geldi ve mobilya alımlarında kredi kartı taksitlendirme süreleri uzatıldı... Peki Mobilya Alımlarında Kredi Kartı Taksitlendirme Süresi ne kadar oldu? İşte detaylar.

Kredi Kartı Taksit Sayısı ve Süresi Uzatıldı. İşte mobilya, Beyaz Eşya ve Elektronikte yeni taksit sayıları

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), mobilya alımlarında kredi kartı taksitlendirme süresini on iki aydan on sekiz aya, elektronik eşya alımlarında üç aydan altı aya çıkarıldı.

Kurumsal kredi kartlarındaki genel taksit sınırı ise on iki aydan on sekiz aya çıkarılmasına karar karar verildi.

BDDK tarafından yapılan açıklamada;

 "Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun 12/06/2019 tarihli ve 8385 sayılı Kararı ile Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26'ncı maddesinin yedinci fıkrası uyarınca, 11/01/2019 tarihli ve 8198 sayılı Kurul Kararı ile belirlenen kredi kartlarında taksitlendirme sürelerinin; mobilya alımlarında on iki aydan on sekiz aya, elektronik eşya alımlarında üç aydan altı aya, fiyatı üç bin beş yüz Türk Lirasına kadar olan televizyon alımlarında dokuz aydan on iki aya, havayolları ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda dokuz aydan on iki aya, vergi ödemelerinde dokuz aydan on iki aya, elektrikli eşya alımlarında on iki aydan on sekiz aya, kurumsal kredi kartlarındaki genel taksit sınırının ise on iki aydan on sekiz aya çıkarılmasına karar verilmiştir" denildi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 22:34
YORUM EKLE