MHP'den EYT'lileri Heyecanlandıran Açıklama 'Tüm Vaatlerimizi Yerine Getireceğiz'

MHP'den seçim vaatleri konusunda önemli bir açıklama geldi. MHP'nin daha önce vaat ettiği projelerinin büyük bir çoğunluğunun yapıldığının vurgulandığı açıklamada bu seçimlerde verilen vaatlerinde gerçekleşmesi adına çalışmalar olacağı vurgulandı. Peki MHP'nin seçim beyannamesinde yer alan EYT konusunda somut bir gelişme yaşanır mı? Haberimizde değerlendiriyoruz.

EKONOMİ 23.08.2018, 19:34
MHP'den EYT'lileri Heyecanlandıran Açıklama 'Tüm Vaatlerimizi Yerine Getireceğiz'

Kamupersoneli.net ailesi olarak Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT) ile ilgili devam eden çalışmaları ve konuya dair yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyor ve siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

Bu kapsamda MHP'den yapılan seçim beyannamesi açıklamalarına göre EYT konusuna dair atılabilecek adımları değerlendiriyoruz. İşte detaylar,

MHP'DEN ÇOK ÖNEMLİ SEÇİM BEYANNAMESİ AÇIKLAMASI

Bilindiği üzere Milliyetçi Hareket Partisi seçimlerden önce AK Parti ile Cumhur İttifakı oluşturmuş ve seçimlere bu ittifak ile girmişti. Birçok konuda ortak hareket eden Cumhur İttifakı seçim öncesi dönemde genel af gibi bazı konularda da farklı görüşler bildirmişlerdi. MHP'nin seçim vaatlerinde yer alan bu tür konulara ilişkin MHP'nin önemlisi isimlerinden olan Mustafa Kalaycı'dan dikkat çeken açıklamalar geldi. 

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı partililer ile katıldığı bir etkinlik kapsamında yapmış olduğu açıklamalarında seçim beyannamesi hakkında konuştu. Bu konuda yaptığı açıklamalarında Milliyetçi Hareket Partisi’nin seçim beyannamesinde yer verdiği ve 24 Haziran seçimleri boyunca gündeme getirdiği tüm vaatlerinin arkasında olduğunu söyleyen Mustafa Kalaycı bu vaatlere dair şu ifadeleri kullandı.

“İnşallah peyderpey bunların gerçekleştiğini de göreceğiz. Daha önceki seçimlerde de vaat ettiğimizin bir çoğu gerçekleşmiştir. Hele ki bu dönemde MHP kilit bir konumdadır. Yasama faaliyetlerinde daha etkin bir konumdadır. Başta af olmak üzere tüm vaatlerimizi önümüzdeki süreçte gündeme getireceğiz.''

EYT'LİLERİ HEYECANLANDIRAN AÇIKLAMA 'TÜM VAATLERİMİZİ YERİNE GETİRECEĞİZ'

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı tarafından yapılan bu açıklamalar  Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) vatandaşları heyecanlandırdı. MHP, seçim öncesinde EYT konusunu seçim beyannamesinde yer vermiş ve bu yasa ile ilgili adım atmıştı. 

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem seçim beyannamesinde yer alan EYT konusu ile ilgili bir soru önergesi vermiş ve konuyu meclis gündemine taşımıştı. Arzu Erdem tarafından verilen EYT ile ilgili soru önergesinde Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk' a 2018 yılında böyle bir çalışma içerisinde olup olmadıklarını da sordu. Ayrıca MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem EYT konusunda Temmuz ayı içerisinde bir kanun teklifi sunmuştu. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (14)
hamdi 1 yıl önce
artık konuşma değil icraat bekliyoruz.
Arslan 1 yıl önce
Yeter artik bizimde hakkimizi verin
eyt 1 yıl önce
Artık yeter.
EYT li 1 yıl önce
Her platformda hakkı dile getirenlere hak edilmişi hak sahibine iade etmek yakışır.
Ahmet 1 yıl önce
Lütfen icraat görelim kuru lafla peynir gemisini bizde yürütürüz. Önce icraat
hskan 1 yıl önce
sabırla bekliyoruz bu engeli kaldırın lütfen eyt çözüm bekler
fatih 1 yıl önce
kendime işbuldum birhafta deneme sürenvar dediler birhafta sonra senin performansın düşük dediler beni işten çıkardılar yeter artık
seçil gök 1 yıl önce
ekimi kim bekler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın