MHP'den EYT'lileri Heyecanlandıran Açıklama 'Tüm Vaatlerimizi Yerine Getireceğiz'

MHP'den seçim vaatleri konusunda önemli bir açıklama geldi. MHP'nin daha önce vaat ettiği projelerinin büyük bir çoğunluğunun yapıldığının vurgulandığı açıklamada bu seçimlerde verilen vaatlerinde gerçekleşmesi adına çalışmalar olacağı vurgulandı. Peki MHP'nin seçim beyannamesinde yer alan EYT konusunda somut bir gelişme yaşanır mı? Haberimizde değerlendiriyoruz.

MHP'den EYT'lileri Heyecanlandıran Açıklama 'Tüm Vaatlerimizi Yerine Getireceğiz'

Kamupersoneli.net ailesi olarak Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT) ile ilgili devam eden çalışmaları ve konuya dair yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyor ve siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

Bu kapsamda MHP'den yapılan seçim beyannamesi açıklamalarına göre EYT konusuna dair atılabilecek adımları değerlendiriyoruz. İşte detaylar,

MHP'DEN ÇOK ÖNEMLİ SEÇİM BEYANNAMESİ AÇIKLAMASI

Bilindiği üzere Milliyetçi Hareket Partisi seçimlerden önce AK Parti ile Cumhur İttifakı oluşturmuş ve seçimlere bu ittifak ile girmişti. Birçok konuda ortak hareket eden Cumhur İttifakı seçim öncesi dönemde genel af gibi bazı konularda da farklı görüşler bildirmişlerdi. MHP'nin seçim vaatlerinde yer alan bu tür konulara ilişkin MHP'nin önemlisi isimlerinden olan Mustafa Kalaycı'dan dikkat çeken açıklamalar geldi. 

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı partililer ile katıldığı bir etkinlik kapsamında yapmış olduğu açıklamalarında seçim beyannamesi hakkında konuştu. Bu konuda yaptığı açıklamalarında Milliyetçi Hareket Partisi’nin seçim beyannamesinde yer verdiği ve 24 Haziran seçimleri boyunca gündeme getirdiği tüm vaatlerinin arkasında olduğunu söyleyen Mustafa Kalaycı bu vaatlere dair şu ifadeleri kullandı.

“İnşallah peyderpey bunların gerçekleştiğini de göreceğiz. Daha önceki seçimlerde de vaat ettiğimizin bir çoğu gerçekleşmiştir. Hele ki bu dönemde MHP kilit bir konumdadır. Yasama faaliyetlerinde daha etkin bir konumdadır. Başta af olmak üzere tüm vaatlerimizi önümüzdeki süreçte gündeme getireceğiz.''

EYT'LİLERİ HEYECANLANDIRAN AÇIKLAMA 'TÜM VAATLERİMİZİ YERİNE GETİRECEĞİZ'

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı tarafından yapılan bu açıklamalar  Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) vatandaşları heyecanlandırdı. MHP, seçim öncesinde EYT konusunu seçim beyannamesinde yer vermiş ve bu yasa ile ilgili adım atmıştı. 

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem seçim beyannamesinde yer alan EYT konusu ile ilgili bir soru önergesi vermiş ve konuyu meclis gündemine taşımıştı. Arzu Erdem tarafından verilen EYT ile ilgili soru önergesinde Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk' a 2018 yılında böyle bir çalışma içerisinde olup olmadıklarını da sordu. Ayrıca MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem EYT konusunda Temmuz ayı içerisinde bir kanun teklifi sunmuştu. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
hamdi
hamdi - 10 ay Önce

artık konuşma değil icraat bekliyoruz.

Arslan
Arslan - 10 ay Önce

Yeter artik bizimde hakkimizi verin

eyt
eyt - 10 ay Önce

Artık yeter.

EYT li
EYT li - 10 ay Önce

Her platformda hakkı dile getirenlere hak edilmişi hak sahibine iade etmek yakışır.

Ahmet
Ahmet - 10 ay Önce

Lütfen icraat görelim kuru lafla peynir gemisini bizde yürütürüz. Önce icraat

hskan
hskan - 10 ay Önce

sabırla bekliyoruz bu engeli kaldırın lütfen eyt çözüm bekler

fatih
fatih - 10 ay Önce

kendime işbuldum birhafta deneme sürenvar dediler birhafta sonra senin performansın düşük dediler beni işten çıkardılar yeter artık

seçil gök
seçil gök - 10 ay Önce

ekimi kim bekler