MTV Zammı Sevinci Kısa Sürdü ! Başbakan Yardımcısı'ndan Yeni Açıklama

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek bu sabah katıldığı televizyon programında, MTV zammına ilişkin açıklama yaptı. Şimşek bu sabah yaptığı açıklamada, yanlış anlaşıldı diyerek yeni bir açıklama yapmıştı ancak o açıklamanın ardından birkaç saat sonra yeniden bir açıklama yaparak, kanunu yanlış hatırladığını söyledi.

EKONOMİ 02.10.2017, 15:58 08.02.2019, 18:24
MTV Zammı Sevinci Kısa Sürdü ! Başbakan Yardımcısı'ndan Yeni Açıklama

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek bu sabah İsmail Küçükkaya'nın FOX TV'de yayımlanan Çalar Saat programına konuk oldu.

Başbakan Yardımcısı: "Yanlış Anlaşıldı"

Burada gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Şimşek, Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) zammında yanlış anlaşılma olduğunu söyledi ve yeni bir açıklama yaptı.

Başbakan Yardıcımsı Şimşek bu sabah yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

''Yanlış anlaşıldı, yüzde 40 MTV zammı 2018'de yeni alınacak sıfır arabalar için geçerli" dedi.

Başbakan Yardımcısı Kanunu Yanlış Hatırlamış

Ancak bu açıklamasından birkaç saat sonra Şimşek'ten yeni bir açıklama geldi. Başbakan Yardımcısı kanunu yanlış hatırladığını belirttiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Artış mevcut bütün araçları kapsıyor. Bize ilk gelen bilgi, sayın Başbakanın bütün bunlarda benzer bir yaklaşım sergilediği yönünde. Bu konu konuşalacaksa bugün konuşulacak. Yeniden bir değerlendirme yapılacaksa bugün yapılacak. Bugün Bakanlar Kurulu var. Sayın Başbakanımızın takdiri."

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)