Yeni Havalimanı Kapsamında 3 Bin 500 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak

İGA Güvenlik Hizmetleri AŞ tarafından yapılan açıklamaya göre; İstanbul Yeni Havalimanı'nda istihdam edilecek 3 Bin 500 güvenlik görevlisi alımı için başvurular başladı. Söz konusu ilan için başvuru şartları neler? Başvurular nereye yapılacak?

Yeni Havalimanı Kapsamında 3 Bin 500 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak

İGA Güvenlik Hizmetleri AŞ tarafından İstanbul Yeni Havalimanı'nda istihdame dilecek 3 Bin 500 güvenlik görevlisi alımı yapılacağı açıklandı. Başvurular bu ay itibariyle başlarken söz konusu ilana başvuru yapacak adaylardan şartlar istenilmekte. Peki başvuru için hangi şartlar isteniliyor? Başvurular nereden yapılacak? İşte detaylar...

İGA tarafından yapılan açıklamaya göre; istanbul Yeni Havalimanına inşaatı sırasında çalışan sayısı ile beraber istihdam sağlanan katkıyı işletme döneminde de devam ettirileceği belirtildi. Şuan 31 Bini aşkın çalışanın bulunduğu söz konusu projede 1 Şubat 2018 tarihinden itibabaren kariyer platformlarında yer alacak ilanlarla beraber kadın ve erkeklerden oluşan 3 bin 500 güvenlik ekibi istiham edileceği açıklandı. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Söz konusu ilanda; 5188 sayılı yasaya göre özel güvemlik kimlik kartına sahip olunması, tercihen 35 yaşından gün alınmamış olması ve vardıyalı çalışma şartlarına el verişli olunması şartı isteniliyor. Bu şartların yanı sıra askerlik hizmeti tamamlanmış, diksiyonu düzbün ve sözlü iletişim kabiliyeti yüksek adaylar nisan ayından itibaren İstanbul Mecidiyeköy'de bulunan Hasan Kalyoncu Üniversitesi Eğitim Merkezi'nde, Sivil Havacılık Güvenliği konusunda uluslararası standartlarda, kapsamlı bir temel eğitimlere sokulacak. Düzenlenen eğitimi başarı ile tamamlamış olan adayladan ise Temmuz ayı itibariyle iş başı yapması istenilecek. İstihdam edilen akdın ve erkek güvenlik görevlilerinden isteğe bağlı olarak 4 kişilik lojmanlar ve sosyal alanlar tahsis edilecek.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2018, 14:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ssss
Ssss - 1 yıl Önce

Söz konusu alanları lojmanı gorduk akpınar kamp yerleşkesinde, şartlardan dolayı mülteci kampı gibi oldugundan aynı gun işi bırakıp geldim...

İshak
İshak - 1 yıl Önce

Maaş ne kadar kardeş

Gökhan öztürk
Gökhan öztürk - 1 yıl Önce

Sertifika silahlımı silahsızmı olması lazım bilgisi olan ?

Soner
Soner - 1 yıl Önce

Silahlı ve silahsız