EGM Eylül Ayında 10 Bin Polis Alımı Yapacak ! Eğitim, Yaş ve KPSS Şartı Nasıl Olmalıdır?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 10 bin polis alımının yapılacağını ifade etmişti. Peki bu polis alımlarında eğitim, yaş ve KPSS şartı size göre nasıl olmalıdır? Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

EGM Eylül Ayında 10 Bin Polis Alımı Yapacak ! Eğitim, Yaş ve KPSS Şartı Nasıl Olmalıdır?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu günler öncesinde yaptığı açıklamasında Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde polis alımının yapılacağını ve bu alımların da Eylül ayında yapılacağını ifade etti. 

EYLÜL AYINDA EGM 10 BİN POLİS ALACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konu ile ilgili olarak geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarında 2017 yılının ilk üç ayı içerisinde karşılaştırıldığında asayiş hizmetlerinde 2017 yılına oranla 2017- 2016 yılına nazaran önemli farklılıklar olduğunu ve mal varlığına karşı olarak işlenen suçlarda yüzde 11'lik oranda azalma yaşandığını ve polis eksikliğinin yaşandığına dikkat çekmişti.

Bu açıklamaların ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Eylül ayında Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 10 bin polis alımının yapılacağını ifade etti ancak alınacak olan polislerin hangi branşta olacağını söylemedi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 16:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Karışık
Karışık - 1 yıl Önce

Önlisans lisans hep .LİSE mezunuda olsun

mustafa
mustafa - 1 yıl Önce

kpss şartı kaldırılsın öğrencilerin önü açık ve hedeflerine daha yakın olsun

Nurullah
Nurullah - 1 yıl Önce

Şurada o kadar saçma yorumlar var ki. Yok lise mezunu olsun. Biz enayi miyiz yıllarca dirsek çürütüp polis oluyoruz iki günlük dışarıdan gelenler hemen polis olsun. Elinizi vicdanınıza koyun.

Suat pursak
Suat pursak - 1 yıl Önce

Torpilsiz referanssız olsun

okan
okan - 1 yıl Önce

Lise mezunu olsun kpss 60

Abc
Abc - 1 yıl Önce

Kpss şartı olmasın yaş şartı esnetilsin lütfen herkes şansını denesin olmazsa da başka işlere bakalım

Enes
Enes - 1 yıl Önce

Hiç esnetilmesin bize 4 yıllık mezunlara mustahak niye okuyoruz ki okuma askere git askerde kal okuma seçim zamanlarında partilerin peşinde koş bi işe sözleşmeli gir kadro okuma biz bu ülkede niye okuyoruz...

Kağan
Kağan - 1 yıl Önce

KPSS Şartsız Lise Mezunu Olsun