EGM Eylül Ayında 10 Bin Polis Alımı Yapacak ! Eğitim, Yaş ve KPSS Şartı Nasıl Olmalıdır?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 10 bin polis alımının yapılacağını ifade etmişti. Peki bu polis alımlarında eğitim, yaş ve KPSS şartı size göre nasıl olmalıdır? Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

Emniyet Personeli 03.05.2018, 11:38 12.02.2019, 16:39
EGM Eylül Ayında 10 Bin Polis Alımı Yapacak ! Eğitim, Yaş ve KPSS Şartı Nasıl Olmalıdır?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu günler öncesinde yaptığı açıklamasında Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde polis alımının yapılacağını ve bu alımların da Eylül ayında yapılacağını ifade etti. 

EYLÜL AYINDA EGM 10 BİN POLİS ALACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konu ile ilgili olarak geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarında 2017 yılının ilk üç ayı içerisinde karşılaştırıldığında asayiş hizmetlerinde 2017 yılına oranla 2017- 2016 yılına nazaran önemli farklılıklar olduğunu ve mal varlığına karşı olarak işlenen suçlarda yüzde 11'lik oranda azalma yaşandığını ve polis eksikliğinin yaşandığına dikkat çekmişti.

Bu açıklamaların ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Eylül ayında Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 10 bin polis alımının yapılacağını ifade etti ancak alınacak olan polislerin hangi branşta olacağını söylemedi.

Yorumlar (75)
Karışık 1 yıl önce
Önlisans lisans hep .LİSE mezunuda olsun
mustafa 1 yıl önce
kpss şartı kaldırılsın öğrencilerin önü açık ve hedeflerine daha yakın olsun
Nurullah 1 yıl önce
Şurada o kadar saçma yorumlar var ki. Yok lise mezunu olsun. Biz enayi miyiz yıllarca dirsek çürütüp polis oluyoruz iki günlük dışarıdan gelenler hemen polis olsun. Elinizi vicdanınıza koyun.
Suat pursak 1 yıl önce
Torpilsiz referanssız olsun
okan 1 yıl önce
Lise mezunu olsun kpss 60
Abc 1 yıl önce
Kpss şartı olmasın yaş şartı esnetilsin lütfen herkes şansını denesin olmazsa da başka işlere bakalım
Enes 1 yıl önce
Hiç esnetilmesin bize 4 yıllık mezunlara mustahak niye okuyoruz ki okuma askere git askerde kal okuma seçim zamanlarında partilerin peşinde koş bi işe sözleşmeli gir kadro okuma biz bu ülkede niye okuyoruz...
Kağan 1 yıl önce
KPSS Şartsız Lise Mezunu Olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın