Polis Akademisi Başkanlığı Polis Alımı İçin Geri Sayım Başladı ! PÖH - POMEM - PMYO - PAEM

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında Polis Akademisi Başkanlığı tarafından Emniyet Genel Müdürlüğüne (EGM) 35 bin polis alımı yapılacağını ifade etmişti. Söz konusu polis alımı için geri sayım başladı. EGM polis alımlarının PÖH, POMEM, PMYO kapsamında yapılması talep ediliyor.

Emniyet Personeli 21.12.2018, 12:13
Polis Akademisi Başkanlığı Polis Alımı İçin Geri Sayım Başladı ! PÖH - POMEM - PMYO - PAEM

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce yaptığı açıklamalarında Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde polis alımlarının devam edeceğini belirtti. Bakan Soylu'nun açıklamalarına göre polis alımlarının detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyuucularımızla paylaşıyoruz. 

35 BİN POLİS ALINACAK

Konu ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında 2018 yılı içinda 10 bin polis alımının daha yapılacağını ifade etti. Bunun yanı sıra Bakan Soylu açıklamalarında 2019 yılında da toplam 35 bin polis alımı yapılacğaını ifade etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce yaptığı açıklamalarında da PÖH alımları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Soylu açıklamalarında yeni alımlarda kadın PÖH alımı yapılacağını da ifade etmişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarına göre 2019 yılında toplam 35 bin polis alımı yapılacak. Alımların 2019 yılı için farklı farklı ilanlar şeklinde gerçekleştirilmesi beklenmektedir. 

Polis alımları hakkında bir gelişme meydana geldiğinde adaylarımızı sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Bunun yanı sıra yayımlanacak olan polis alım ilanlarında genel şartların nasıl olacağı adaylar tarafından araştırılıyor. Bundan dolayı bir önceki polis alımındaki genel şaratları okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

MUHTEMEL GENEL ŞARTLAR

"Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az lise veya dengi okul olmak üzere, ön lisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak"

ÖZEL HABER

Yorumlar (91)
Mehmet 11 ay önce
Önlisans kpss 65 e düşsün lütfen 69.9 da kaldımm lütfennn
aday 11 ay önce
Lütfen kpss puanı olmasın bir an önce tarih verin.
İsimsiz 11 ay önce
Kpss puanı olmadan alım yapın nolur
Emre 11 ay önce
Kpss şartı olmasin
Busra 11 ay önce
Pöh alimlari lise ye indirilsin
Şaka mı bu 11 ay önce
Yoldan geçeni alsınlar olur mu?
Kuzey 11 ay önce
Lise mezunu polis alım olacak mı
Mustafa 11 ay önce
Lütfen lise mezunu olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın