Atatürk Anıtı'na Baltayla Saldıran Kadın Gözaltına Alındı!

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde Atatürk Anıtı'na baltayla saldıran kadının gözaltına alındığı açıklandı. Atatürk Anıtı'na saldıran kadının yakalanması için görgü tanıklarının ifadesine başvuran ve kamera görüntülerinin incelendiği açıklandı.

Atatürk Anıtı'na Baltayla Saldıran Kadın Gözaltına Alındı!

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesindeki Omurtak Caddesi üzerinde bulunan Atatürk Anıtı'na gelen bir kadının yanında taşıdığı balta ile Atatürk heykelinin ayak kısmına vurduktan sonra olay yerinden kaçtığı açıklanmıştı.

Çevrede bulunan vatandaşlar tepkide bulunmuş ve ayrıca baltayı çarşafının içine gizleyerek alandan uzaklaştığı görülmüştü.

Sömz konusu Atatürk anıtı'nın ayak kısmında hafif hasarın oluştuğu saldırıda çevredeki bir kişi tarafından cep telefonu ile görüntülendiği dakikalar sosyal medyada paylaşım rekorları kırıldı.

NOT BIRAKMIŞTI YAZILANLAR AÇIKLANDI

Polisin yaptığı incelemede baltalı saldırıyı gerçekleştiren kadının, Atatürk Anıtı'na bir not da bıraktığı görülmüştü ve ayrıca kadının bıraktığı notta ise;

"Rahman ve Rahim Allah'ın adı ile Allah emrinde galiptir. Yusuf Suresi 21. Ayet' yazdığı açıklandı.

Saldırı düzenleyen kadının Alipaşa Okul Arkası 4'üncü Aralık Sokak'ta saldırıda kullandığı baltayla yakalandığı açıklandı.

Ayrıca gözaltına alınan kadının evli Ç. B. olduğu ve 30 yaşında bulunduğu ortaya çıktı.

Sorgulanmak üzere Çorlu Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Çiğdem B.'nin emniyetteki sorgusunun sürdüğü bildirildi...

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE